RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Jumbo
  • Onderwerpen Managementwissel
  • Geografie Nederland
  • Personen Frits Van Eerd
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Jumbo: Ton van Veen neemt leiding over

icon
Food4 oktober, 2022

Nu Frits van Eerd (voorlopig) terugtreedt als CEO van Jumbo, neemt voormalig CFO Ton van Veen het roer over. Frits van Eerd wordt verdacht in een onderzoek naar witwassen en btw-fraude.

Terug van weggeweest

Ton van Veen, tot februari van dit jaar CFO van Jumbo, neemt de leiding over het directieteam van de supermarktketen tijdelijk over nu algemeen directeur Frits van Eerd van het toneel is verdwenen. Ook Colette Cloosterman-van Eerd neemt in de huidige crisissituatie weer meer taken op. De voormalige CCO wordt voorlopig vicevoorzitter van de raad van commissarissen (RvC) en zal “de verbindende rol vervullen tussen de organisatie, de RvC en de familie”.

Beiden zetelden in het directieteam, tot een herschikking in februari hen naar de raad van commissarissen verwees. In die rol hoefden ze geen dagelijkse operationele taken meer te vervullen, maar zouden ze zich toeleggen op meer strategische vraagstukken. Ironisch genoeg werd toen ook Frits van Eerd aangesteld als algemeen directeur.

“Koersvaste leiding”

“De recente ontwikkelingen rondom Frits laten ons niet onberoerd. Vanzelfsprekend krijgt hij alle steun en respect bij het moeilijke besluit zich tijdelijk terug te trekken uit de Jumbo-directie. We hebben er alle vertrouwen in dat Ton samen met de directie een sterk en hecht team vormt en op koersvaste wijze leiding zal geven aan ons familiebedrijf, juist in deze maatschappelijk en economisch uitdagende tijden. We hechten ook grote waarde aan de rol van Colette die de belangrijke schakel vormt tussen de organisatie, de RvC en onze familie”, zegt RvC-voorzitter Karel van Eerd.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Frits van Eerd is verdachte in een lopend onderzoek naar grootschalige witwaspraktijken en btw-fraude in het circuit van de auto- en motorsport. Als racepiloot en investeerder zou Van Eerd mogelijk persoonlijk betrokken zijn.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food25 september, 2026
    [Filet Pur] Eindeloos geëmmer

    Nogal wat mensen vonden dat ze recht op lamenteren hadden afgelopen week: onder hen Nederlandse foodfabrikanten, Belgische jeneverstokers, een gekwetste royalty, een gevallen topman en van fraude verdachte vakkenvullers. Maar hoor je Filet Pur mekkeren?

  • icon
    Food25 september, 2026
    Opnieuw recordwinst voor internationale tak Lidl

    De internationale activiteiten van Lidl hebben opnieuw een sterke omzet- en winstgroei geboekt in het afgelopen boekjaar. De discounter blijkt de stijgende kosten goed onder controle te houden.

  • icon
    Food25 september, 2026
    Lidl Nederland legt lat voor biologisch hoger richting 2030

    Lidl Nederland wil het aandeel biologische producten in de verscategorieën fors opvoeren. Tegen 2030 moet 12% van het verkochte volume aardappelen, groenten en fruit biologisch gecertificeerd zijn. Voor verse vloeibare zuivel van het eigen merk mikt de discounter op 10%.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail