RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven MakroMetroVan Zon
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ook horecagrossier Van Zon biedt op Metro

icon
Food17 november, 2022
Shutterstock.com

Naast Sligro en Makro-baas Vincent Nolf heeft ook de Limburgse voedingsgroothandel Van Zon een bod gedaan om één of enkele winkels van Metro in België over te nemen.

Sligro favoriet

De interesse voor de horecadivisie van het noodlijdende Makro Cash & Carry in België blijkt behoorlijk groot. Eerder raakte al bekend dat de Nederlandse grossier Sligro – die in België ook al horecagrossiers ISPC en Java overnam – een bod heeft uitgebracht op de Metro-winkels. Ook CEO Vincent Nolf zou met enkele partners de activiteiten willen overnemen. Volgens ingewijden is Sligro favoriet, omdat het een hoger bod deed en meer medewerkers mee wil overnemen.

Eén lokale speler deed een bod op één of meer winkels van Metro: dat is Van Zon, achterhaalde De Tijd. De Limburgse familiale horecagrossier heeft een hoofdkantoor in Lommel en vestigingen in Beerse, Beringen en Kampenhout. Het bedrijf ambieert dit jaar een omzet van 100 miljoen euro. CEO Marion Van Zon bevestigt haar interesse aan de krant, maar geeft verder geen details. Op hoeveel en welke winkels het bedrijf een bod deed, blijft dus een open vraag.

Uitverkoop gestart

Voor de zes vestigingen van Makro is er verrassend genoeg dan weer interesse van een Frans investeringsfonds, waarover verder nog weinig bekend is. Dat geheimzinnige bod wekt alvast argwaan bij de vakbonden, die vrezen voor een herhaling van het Blokker-scenario: dat bedrijf werd overgenomen door de dubieuze Nederlandse ondernemer Dirk Bron die de winkels uiteindelijk toch failliet liet gaan.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De cash&carryketen begon gisteren met een uitverkoop van de non-foodvoorraden, die tegen kortingen van voorlopig 20% de deur uit mogen. De opbrengst moet dienen om de lonen te betalen. De winkels zouden nog tot eind december openblijven, maar kampen wel met lege rekken in verschillende afdelingen. De uitverkoop lokte alleszins veel volk: in Machelen moest de winkel zelfs even de deuren sluiten om de toeloop te verwerken. In Deurne en Eke stond de parking helemaal vol.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail