RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Geen bouwvergunning voor Lidl in Kalmthout

icon
Food18 september, 2014

“Lidl niet welkom”

De plannen van Lidl om aan de Kapellensteenweg in Kalmthout een filiaal van 1.000 m² groot en 6 meter hoog op te trekken met vooraan 63 parkeerplaatsen, gaan voorlopig niet door. De discounter diende eerder dit jaar een bouwaanvraag in, maar ziet die nu geweigerd.

 

Vooral Wegen en Verkeer had flink wat bezwaren. Zo had het Agentschap moeite met de grote reclamezuilen die “te dicht bij de openbare weg” zouden komen, alsook met de ligging van de laad- en loszone (“te dicht bij de perceelgrens”). Aangezien een negatief advies van het Agentschap Wegen en Verkeer bindend is, werd de bouwvergunning dus geweigerd.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook de gemeentelijke milieu- en groendienst van Kalmthout én de diensten Ruimtelijke Ordening en Mobiliteit hadden al negatief geadviseerd. Tegen de komst van een Lidl – meteen het vijfde grote warenhuis op Kalmthouts grondgebied – waren ook al een veertigtal bezwaarschriften ingediend en een petitie die door zestig omwonenden was ondertekend.

 

Nog niet ‘over en uit’

In Gazet van Antwerpen uit het college van burgemeester en schepenen serieuze twijfels bij een nieuw warenhuis op de bewuste locatie: “Een warenhuis brengt altijd extra verkeersbewegingen mee. In een van de drukste straten van de gemeente is dat zeker geen pluspunt. Zelfs wanneer Lidl in een nieuw plan rekening houdt met alle opmerkingen, is het niet zeker of de ruimte nog groot genoeg is om voldoende parkeerplaatsen over te houden.”

 

Lidl geeft zich echter nog niet gewonnen: “We bestuderen op dit moment de weigering. In functie hiervan willen we met de betrokken instanties in dialoog treden om te kijken wat mogelijk is en om gepaste verdere stappen te nemen”, zegt woordvoerder Eveline Raymakers.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail