RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Franprix
  • Onderwerpen Stopzetting
  • Geografie Brussel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Franprix geeft Belgische ambities op

icon
Food16 februari, 2023

Franprix, de gemakswinkelformule van de Franse groep Casino, gaat zijn enige overblijvende Brusselse winkel sluiten. Van de ambitieuze expansieplannen kwam nooit wat in huis.

Niet rendabel

Het was een verrassende zet, toen Franprix eind februari 2018 zonder al te veel ruchtbaarheid een winkel van 300 m² opende aan de drukke Elsensesteenweg in Brussel. Het was de eerste buitenlandse vestiging voor de keten, die aangaf te willen groeien via franchising en te willen testen of het stadswinkelconcept ook in andere Europese hoofdsteden zou kunnen aanslaan.

Snel volgde een tweede Brusselse locatie: een compacte, 80 m² grote gemakswinkel in de metrohalte Naamsepoort. Die ging echter drie jaar geleden alweer dicht. Nu komt aan het verhaal van Franprix in België definitief een einde, volgens Sudinfo: de Brusselse winkel, die niet rendabel raakt door zware concurrentie en hoge kosten, gaat na vijf jaar de deuren sluiten. Het pand staat te huur en de winkel houdt een totale uitverkoop.

In Frankrijk is Franprix wél een groot succes: de keten telt er ongeveer 1.100 winkels en wil er dit jaar nog eens 200 openen. Tegen eind 2026 ambieert ze zelfs 2.200 winkels of een verdubbeling van het huidige winkelpark.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail