RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven CarrefourCoraLDz
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Oost-Europa
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Carrefour koopt Roemeense tak Cora van Louis Delhaize

icon
Food27 april, 2023
Shutterstock.com

De Franse retailreus Carrefour neemt de Roemeense tak van Cora over van Louis Delhaize. De twee partijen hebben een akkoord bereikt, bevestigde Carrefour aan onze redactie.

Belgen weg uit Roemenië

Louis Delhaize vertrekt uit Roemenië: de Belgische groep had er tien hypermarkten en acht buurtwinkels onder de vlag van Cora, maar verkoopt die nu aan Carrefour. Vanmiddag bleek al dat Carrefour in gevorderde gesprekken was om de Cora-winkels over te nemen, maar toen zouden er nog meerdere geïnteresseerden geweest zijn. Nu is de deal echter al rond.

Louis Delhaize heeft beslist om Cora Romania volledig te verkopen aan Carrefour Group. De Roemeense tak stelt bijna 2.400 mensen tewerk en omvat naast de achttien winkels ook centrale diensten, e-commerce en logistiek. “Aangezien de Carrefour Group al aanwezig is in Roemenië, zullen de werknemers zich kunnen aansluiten bij een merk dat goed gevestigd is in het land en over aanzienlijke middelen beschikt om zijn positie te versterken”, aldus een persverklaring.

Als enige retailer in Roemenië is Cora gekrompen sinds de coronapandemie. De omzet lag er in 2021 5% lager dan in 2020, terwijl het bedrijf ook onder de streep in het rood dook. In 2021 verkocht de retailholding het vastgoed van de hypermarkten, om het vervolgens terug te huren van de nieuwe eigenaar.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Meer potentieel

Voor Carrefour is Roemenië na Polen daarentegen de beste groeimarkt. Carrefour groeide er in 2022 met 9% en is er bijna tien keer zo groot. De overname moet wel nog worden gevalideerd door de bevoegde mededingingsautoriteiten en zal naar verwachting in de tweede helft van 2023 van kracht worden.

“We zijn trots op het werk dat onze teams in Roemenië de afgelopen jaren hebben geleverd en zijn blij dat we deze winkels en het personeel van Cora Romania een nieuwe dynamiek kunnen geven. Het is met ontroering dat we het land verlaten, maar ook gerustgesteld dat deze activiteit zal kunnen worden voortgezet en ontwikkeld”, zegt Pierre Bouriez, gedelegeerd bestuurder van Louis Delhaize.

(Dit artikel werd in de loop van 27 april bijgewerkt na de bevestiging van de verkoop door Carrefour.)

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Lidl rolt Scan & Go nu ook uit in Frankrijk

    Na België en Duitsland krijgt nu ook Frankrijk de Scan & Go-functie in de Lidl Plus-app. Klanten kunnen er hun boodschappen met hun smartphone scannen en vervolgens via een aparte kassa afrekenen. Lidl zet de dienst meteen in bij elke nieuwe winkel.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail