RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven CarrefourPepsiCo
  • Onderwerpen Toeleveringsketen
  • Geografie Frankrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Carrefour haalt PepsiCo uit de rekken

icon
Food4 januari, 2024

Een nieuw jaar, nieuwe boycots: Carrefour weigert nog producten van PepsiCo (waaronder Lipton en Lay’s) in de schappen te zetten. De retailer vindt de prijsstijgingen van de leverancier “onaanvaardbaar”.

Extra druk

De jaarlijkse onderhandelingen tussen de leveranciers en de supermarkten levert alweer flinke conflicten op. In Frankrijk schort Carrefour (tijdelijk) de verkoop van alle PepsiCo-producten op, meldt Olivier Dauvers in zijn blog. “We verkopen dit merk niet langer vanwege een onaanvaardbare prijsstijging. Onze excuses voor het ongemak”, valt sinds donderdag 4 januari te lezen op posters in de rekken waar eerder nog Doritos-chips of Quaker-muesli lagen.

Al is er nog een verschil tussen theorie en praktijk: klanten merken op dat ze sommige producten nog wel gewoon online kunnen bestellen via Carrefour Drive en dat er zelfs een promo-actie loopt op Pepsi-cola en Benenuts. Aangezien die afspraken en voorraden al lange tijd vastliggen, gaat die actie nu ook gewoon door.

Er zit dit jaar extra druk op de ketel, want de Franse regering heeft gevraagd om de jaarbesprekingen te vervroegen. De deadline voor een deal ligt nu tussen 15 en 31 januari, waar die vroeger meestal rond 1 maart lag. De regering hoopt dat de verlaagde grondstofprijzen, onder andere voor olie en graan, zo sneller in de supermarkten aan consumenten worden doorgerekend. Dauvers merkt echter dat er nog maar weinig overeenkomsten zijn gesloten, ook al verstrijkt de deadline over enkele weken.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook in België

Carrefour België reageert op zijn beurt dat ook hier “producten zoals Lays, Quaker, Pepsi, 7up, Duyvis en Doritos, uit de winkelrekken kunnen verdwijnen”. Woordvoerder Coralie Jacquemin wijst op de “betaalbare eigen merken als alternatief”.

(Dit artikel is donderdagnamiddag bijgewerkt om de reactie van Carrefour België toe te voegen)

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food5 november, 2026
    Colruyt geeft nu al aftrap voor kerstoffensief

    Vanaf vandaag tot midden december gaan meer dan 280 Colruyt-winkels samen ruim 1,2 miljoen proefbordjes serveren. Hiermee trapt de retailer de eindejaarsperiode voor het tweede jaar op rij vroeg af, na een succesvolle eerste campagne vorig jaar.

  • icon
    Food5 november, 2026
    Kraft Heinz verkoopt koffiemerken om herstel te financieren

    Kraft Heinz neemt afscheid van het grootste deel van zijn Noord-Amerikaanse koffieactiviteiten. De verkoop van merken als Maxwell House, Gevalia en Tassimo moet de schuldenlast verlichten en ruimte creëren voor nieuwe investeringen. Intussen blijft de omzet dalen, al presteert het voedingsconcern beter dan verwacht.

  • icon
    Food5 november, 2026
    Pro-Russische hackers claimen aanval op supermarktkoelingen: “Systemische nalatigheid”

    Zoals voorspeld, krijgt de grootschalige cyberaanval op Europese supermarktkoelingen een geopolitiek staartje. Twee pro-Russische hackerscollectieven eisen de sabotage op die onder meer Delhaize, Carrefour en Edeka trof. Al betekent dat niet per se dat ze ook echt de daders zijn.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail