RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Johan Van Geyte
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Greenyard Foods stap dichter bij droom van wereldmarktleider

icon
Food13 mei, 2015

Combinatie goed voor omzet van 3,7 miljard euro

Het groene licht komt niet onverwacht: alledrie de bedrijven worden immers gecontroleerd door Hein Deprez. Door ze samen te voegen, verwacht hij een grotere commerciële slagkracht. De combinatie is goed voor een omzet van ruim 3,7 miljard euro. Greenyard legt zich toe op diepvriesgroenten, Univeg op verse groenten en Peatinvest op substraten voor de teelt van fruit en groenten.

 

Het voorstel van fusie houdt in dat Univeg en Peatinvest volledig worden ingebracht bij Greenyard Foods. In ruil daarvoor ontvangen de aandeelhouders van beide bedrijven in totaal 25,5 miljoen nieuwe aandelen van de beursgenoteerde onderneming, wat het totaal aantal titels in omloop op 44,4 miljoen stuks zal brengen.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Deprez en Gimv verkopen deel aandelen

Na afronding van de transactie zullen de huidige aandeelhouders van Greenyard Foods 42,5% in het fusiebedrijf bezitten, die van Univeg 49,6% en die van Peatinvest 7,9%. In de praktijk betekent dit dat Hein Deprez en zijn zus Veerle hun greep op het bedrijf aanzienlijk opvoeren.

 

Om het deel van de vrij verhandelbare aandelen die niet in handen zijn van de vaste aandeelhouders te verhogen, zal een deel van de aandelen in het bezit van Deprez Holding en Gimv-XL evenwel worden verkocht aan andere investeerders via een private plaatsing.

 

De hele operatie moet nog worden goedgekeurd op een buitengewone vergadering van aandeelhouders van Greenyard Foods en ook de Europese mededingingsautoriteiten moeten hun zegen nog geven. De initiatiefnemers hopen het hele proces tegen de zomer te kunnen afronden.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail