RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Onderwerpen Wetgeving
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Parlement heeft gestemd: tabak verdwijnt uit de supermarkt

icon
Food15 maart, 2024

Er komen ook in België strengere regels voor de verkoop van tabak en alcohol. Eén van de maatregelen is een verbod op de tabaksverkoop in supermarkten. Ook het aantal verkooppunten voor alcohol gaat naar beneden.

Tabaksverbod

Donderdag heeft het Belgische parlement een wetsontwerp van minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke goedgekeurd dat strengere regels oplegt voor de verkoop van tabak en alcohol. We zetten de belangrijkste maatregelen op een rij.

Vanaf 1 april 2025 zullen supermarkten groter dan 400 m² geen tabaksproducten meer mogen verkopen. Het verbod geldt ook voor tijdelijke verkooppunten, zoals festivals. In winkels die nog wél tabak mogen verkopen, komt er een zogenaamde “display-ban”: een verbod op het uitstallen van alle tabaksproducten, inclusief e-sigaretten, apparaten, filters, vloeitjes enzovoort. Retailers zullen een identiteitsbewijs moeten vragen aan iedereen die tabaksproducten wil kopen en jonger lijkt dan 25 jaar. Er komen ook zwaardere sancties voor overtredingen op het reclame- en promotieverbod.

België volgt met deze antitabaksmaatregelen onder andere het voorbeeld van Nederland, waar rookwaren al vanaf 1 juli van dit jaar uit de foodretail verdwijnen. De tabaksban kan supermarkten zo’n 7% van de omzet kosten. Heel wat zelfstandige supermarktondernemers in Nederland besluiten er nu om een aparte tabakszaak te openen, om dat verlies te compenseren.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Alcohol aan banden

Ook de verkoop van alcohol wordt aan banden gelegd. Er komt een verbod op het verkopen van alcohol aan minderjarigen onder de 18 jaar. Voor bier en wijn echter blijft de leeftijdsgrens 16 jaar, tenzij er alcohol of een aroma van alcohol aan werd toegevoegd.

Er komt ook een verbod op de verkoop van alcohol in verkoopautomaten, in ziekenhuizen, en in tankstations langs de snelwegen tussen 22 en 7 uur, met een uitzondering voor wegrestaurants.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food5 november, 2026
    Colruyt geeft nu al aftrap voor kerstoffensief

    Vanaf vandaag tot midden december gaan meer dan 280 Colruyt-winkels samen ruim 1,2 miljoen proefbordjes serveren. Hiermee trapt de retailer de eindejaarsperiode voor het tweede jaar op rij vroeg af, na een succesvolle eerste campagne vorig jaar.

  • icon
    Food5 november, 2026
    Kraft Heinz verkoopt koffiemerken om herstel te financieren

    Kraft Heinz neemt afscheid van het grootste deel van zijn Noord-Amerikaanse koffieactiviteiten. De verkoop van merken als Maxwell House, Gevalia en Tassimo moet de schuldenlast verlichten en ruimte creëren voor nieuwe investeringen. Intussen blijft de omzet dalen, al presteert het voedingsconcern beter dan verwacht.

  • icon
    Food5 november, 2026
    Pro-Russische hackers claimen aanval op supermarktkoelingen: “Systemische nalatigheid”

    Zoals voorspeld, krijgt de grootschalige cyberaanval op Europese supermarktkoelingen een geopolitiek staartje. Twee pro-Russische hackerscollectieven eisen de sabotage op die onder meer Delhaize, Carrefour en Edeka trof. Al betekent dat niet per se dat ze ook echt de daders zijn.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail