RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags Verpakkingen
  • Bedrijven Delhaize
  • Onderwerpen Duurzaamheid
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Delhaize bespaart 86 ton plastic met nieuwe kaasverpakkingen

icon
Food9 april, 2024

Delhaize verandert de verpakkingen van een deel van het kaasassortiment en zal er zo de helft minder plastic voor verbruiken. Zo wil de keten jaarlijks 86 ton minder plastic gebruiken.

In zakjes, geen bakjes

Delhaize zet een nieuwe stap in haar duurzaamheidsplan ‘The Lion’s Footprint’ door de verpakkingen van het huismerkassortiment kaas aan te passen. De supermarktketen zegt straks jaarlijks 86 ton plastic te kunnen besparen voor de verpakking van drie kaasassortimenten onder het Delhaizemerk: Oudendijk, de vers verpakte kaasspecialiteiten en vanaf juni ook Belgische Gouda.

Het gaat om 21 referenties van kazen, waarbij het plasticgebruik met 37 tot 64% wordt verminderd in vergelijking met de huidige verpakkingen. De jonge Gouda in sneetjes alleen al zou goed zijn voor een besparing van twintig ton plastic per jaar. De flexibele, dunnere verpakkingen zullen bovendien nog maar uit één soort materiaal bestaan, waardoor sorteren en recycleren makkelijker wordt.

Voor Delhaize was het vooral puzzelen om een nieuwe verpakking met minder plastic te vinden, zonder de houdbaarheid van de kaas in gevaar te brengen. Integendeel, voor drie vierde van het assortiment zijn de houdbaarheidsdata verlengd. Bij sommige referenties is de houdbaarheid zelfs verdubbeld, zegt aankoper kaas Camille Broquet. Daarnaast vereiste de overstap naar milieuvriendelijkere verpakkingen dat leveranciers investeerden in aangepaste productielijnen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook voor andere producten of productassortimenten is het de bedoeling om geleidelijk aan over te stappen naar milieuvriendelijkere verpakkingen, zegt de supermarktketen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail