RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amazon eerste retailer in top-10 meest waardevolle merken

icon
Algemeen6 oktober, 2015

Drie retailers in top-100

In één jaar tijd steeg de merkwaarde van Amazon met liefst 29%, goed voor een tiende plaats. De merkwaarde wordt berekend op basis van drie criteria: de financiële bijdrage van het merk tot de bedrijfsresultaten, de impact van het merk op de doelgroep en de kracht van het merk om ook in de toekomst inkomsten te blijven genereren.

 

Verderop in de top-100 staat Ikea op 27 met een merkwaarde van 16,54 miljard dollar (ca. 15 miljard euro), eBay prijkt op 32 en is 13,94 miljard dollar waard (of omgerekend 12,5 miljard euro). Samen zijn de 100 meest waardevolle merken van de wereld zijn omgerekend 1.520 miljard euro waard, een stijging met 7,1% in één jaar tijd. Aan de top van het klassement wijzigt niets: Apple klimt 43% naar 170,28 miljard dollar (ca. 150 miljard euro), voor Google met 120,31 miljard dollar (ca. 105 miljard euro, +12%) en Coca-Cola staat met 78,42 miljard dollar (ca. 70 miljard euro, -4%).

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Nieuw in de lijst zijn Lego op 82, Paypal op 97, Mini op 98, Moët & Chandon op 99 en Lenovo op 100 (Lenovo is na Huawei pas het tweede Chinese merk dat de top-100 haalt). Naar een Belgisch merk blijft het ook dit jaar vergeefs zoeken, maar onze noorderburen hebben wel drie merken in de top-100: Philips op 47 (-8%), Shell op 78 (-12%) en Heineken op 89 (+14%).

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail