RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Apple verkiest eigen iBeacon boven NFC

icon
Algemeen12 september, 2013

Bom onder NFC

NFC, voluit Near Field Communication, krijgt er een te duchten concurrent bij. Apple heeft de komst van iBeacon, als onderdeel van het nieuwe besturingssysteem iOS 7, deze week bevestigd.

 

Maar voor het overige zijn nog veel details geheim. iBeacon zou wel gebaseerd zijn op het zuinige Bluetooth Low Energy en gebruikt kunnen worden voor indoor locatiebepaling (daar waar de GPS bijvoorbeeld niet werkt), locatiegebaseerde marketing én contactloos betalen.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Toeval of niet, maar eerder deze week presenteerde PayPal een nieuwe betaalterminal voor winkels, ook al gebaseerd op Bluetooth Low Energy, en Beacon genaamd. Het gaat daarbij om een doordeweekse usb-stick met Bluetooth-antenne. Klanten die op hun Bluetooth-smartphone de bewuste PayPal-app hebben geïnstalleerd, kunnen bij hun bezoek aan de winkel aanbiedingen ontvangen en hun aankopen eenvoudig afrekenen met de app.

Nieuwe stammenstrijd?

Daarmee lijkt de geschiedenis zich te herhalen. Uit het videotijdperk herinneren we ons nog de strijd tussen VHS, Betamax en V2000 (uiteindelijk beslecht in het voordeel van de nochtans kwalitatief minder hoogstaande VHS). En recenter was er nog de twist tussen HD DVD en Blu Ray (gewonnen door deze laatste).

 

N maakt de technologiewereld zich alvast op voor een nieuwe stammenstrijd,, dit keer tussen NFC en iBeacon. Want flink wat smartphones van onder meer Samsung, HTC en Nokia zijn al uitgerust met een NFC-chip. Ook het Android-besturingssysteem is al klaar voor NFC. Onder andere Google Wallet en tal van toegangscontrolesystemen (onder meer die van de Q-Park-parkeergarages) werken met NFC.

 

Benieuwd of Apple (en PayPal) in hun opzet zullen slagen…

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail