RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Colruyt Group
  • Onderwerpen Duurzaamheid
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Colruyt Group verdubbelt budget voor goede doelen

icon
Algemeen25 september, 2024

Vanaf dit najaar kunnen gebruikers van de Xtra-app met hun Eco-score-spaarpunten enkele Belgische projecten steunen van de Colruyt Group Foundation – dat is de nieuwe naam van de Collibri Foundation, met een bredere invulling.

5 miljoen euro per jaar

Colruyt Group heeft haar bedrijfsstichting, vroeger gekend als Collibri Foundation, omgedoopt tot Colruyt Group Foundation. De organisatie breidt haar invulling en activiteiten uit: (vormings)projecten met jongeren blijven de belangrijkste focus, maar steun gaat voortaan ook naar goede doelen die werken rond gezonde voeding en duurzame landbouw.

Vanaf oktober komen er acht nieuwe Belgische projecten bij en zal de stichting zo 29 initiatieven steunen. Colruyt Group trekt hiervoor voortaan jaarlijks vijf miljoen euro uit – meer dan een verdubbeling van het huidige budget – wat de bedrijfsstichting meteen tot één van de grootste van ons land maakt.

Betrokkenheid van klanten verhogen

Bestuurder Lisa Colruyt wijst op groeiende uitdagingen in de maatschappij: “De cijfers van (te) vroege schoolverlaters stijgen, maar ook armoede in combinatie met toegang tot gezonde voeding blijft een zeer actueel thema in ons land. Landbouwers staan steeds meer onder druk.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Om klanten van de Colruyt Group formules nauwer te betrekken bij de activiteiten van de stichting, schakelt de retailer het bestaande spaarprogramma in, waarbij klanten via de Xtra-app hun Eco-score-spaarpunten kunnen inzetten om enkele van de Belgische projecten binnen de stichting te ondersteunen.

“Op die manier verhogen we de betrokkenheid van onze klanten, en krijgen die vzw’s een duwtje in de rug door extra visibiliteit. Ook dat past in onze missie om klanten bewust duurzame keuzes te laten maken”, aldus Colruyt.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen1 oktober, 2026
    Belgische consument niet happig op AI: retail blijft lokaal en fysiek

    Terwijl retailers vol inzetten op AI, social commerce en digitale verkoopkanalen, houdt de Belgische consument de voetjes op de (letterlijke) grond. Winkels blijven belangrijk, AI-aanbevelingen krijgen weinig blind vertrouwen en vooral: Vlaanderen, Brussel en Wallonië gedragen zich steeds minder als één markt.

  • icon
    Algemeen1 oktober, 2026
    Shoppen zonder kopen: wat leert de hype rond ‘dopaminesites’ over retail?

    Miljoenen consumenten vullen winkelmandjes, rekenen af en volgen hun bestelling — zonder ooit iets te kopen. Zogeheten dopaminesites halen de transactie uit e-commerce en houden alleen het winkelritueel over. Voor retailers legt de hype bloot hoeveel waarde al ontstaat vóór de kassaknop.

  • icon
    Algemeen30 september, 2026
    WhatsApp-klantenservice wordt betalend voor webshops

    Webshops die klanten via WhatsApp helpen, moeten vanaf 1 oktober meer betalen. Meta gaat ook gewone antwoorden aanrekenen zodra een bedrijfsnummer zijn maandelijkse gratis quotum heeft opgebruikt.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail