RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags Staking
  • Bedrijven DecathlonDelhaize
  • Onderwerpen Personeelsbeleid
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Decathlon vs. vakbonden: piketten opbreken mag niet eenzijdig

icon
Algemeen18 maart, 2024

Vakbond BBTK haalt een slag thuis in de aanhoudende spanningen met de Belgische directie van Decathlon. De uitspraak kan ook nog gevolgen hebben voor Delhaize.

Eenzijdig verzoek

Het rommelt al jaren tussen de vakbonden en de directe van Decathlon in België, meer bepaald in het distributiecentrum van de sportretailer in Willebroek. Volgens de vakbonden is er geen ruimte voor sociaal overleg, worden personeel en vakbondsafgevaardigden geïntimideerd en zijn er al medewerkers ontslagen nadat ze deelnamen aan vakbondsacties.

Vorig jaar kwam het weer tot een stakingsactie, waarbij de directie eenzijdig verzoekschrift indiende bij de rechtbank van Mechelen om de blokkade op te heffen. De rechtbank ging in op het verzoek en gaf zo ook een voorbeeld aan Delhaize, dat dezelfde techniek zou toepassen om stakingsposten op te breken tijdens de franchisingsstrijd van de keten. In sommige regio’s liet de rechtbank dit toe, andere rechters beslisten dat eenzijdige verzoekschriften niet mogen.

Sociaal overleg moet

Twee vertegenwoordigers van Setca-BBTK dienden echter een derdenberoep in, en dit keer heeft de burgerlijke rechtbank van Mechelen de kant van de vakbond gekozen, zo bericht La Libre. De rechter stelde dat Decathlon een normaal, en geen eenzijdig, verzoek had moeten doen. Bovendien had de directie moeten deelnemen aan het sociaal overleg om vakbondsacties te vermijden, oordeelt de rechtbank. Samen met vakbond ACV diende BBTK in december nog een strafklacht in over het gebrek aan sociaal overleg bij Decathlon België, maar die zaak is nog hangende.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Dit vonnis is een stilzwijgende veroordeling van de directie van Decathlon België en een overwinning voor het stakingsrecht”, verklaart advocaat Joris De Wortelaer. De uitspraak kan ook gevolgen hebben voor Delhaize: de vakbonden kunnen nu mogelijk nog verzet aantekenen tegen de eenzijdige opheffingen van de stakingspiketten vorig jaar.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    Eerste Belgische Miniso komt naar Broeklin, ook Prego! en Mango bevestigen

    Broeklin Brussels, de nieuwe werk- en winkelwijk die in het najaar van 2029 de deuren moet openen, heeft met Miniso een Belgische primeur beet. Het project kondigt nog meer namen aan.

  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    [Interview] Gutsy wil Europese hondenvoedingsmarkt uitdagen: “We mikken op 33 miljoen maaltijden”

    Wat begon als een studentenproject, groeit uit tot een ambitieuze uitdager in de markt voor premium hondenvoeding. Het Belgische Gutsy wil met transparante recepten, lokale productie en een sterke focus op dierenspeciaalzaken de grote merken het vuur aan de schenen leggen.

  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    Tom&Co zet mes in Franse winkels, maar schakelt hoger in België

    Tom&Co snoeit in zijn Franse winkelnetwerk, terwijl de verliezen verder oplopen. In België gaat de dierenspeciaalzaak net in de aanval: tegen 2030 wil de keten tot zeventig nieuwe winkels openen. Opmerkelijk genoeg neemt de retailer ook franchisewinkels weer in eigen beheer.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail