RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Inval bij Metro wegens onderzoek naar handel met voorkennis

icon
Algemeen6 november, 2017

Op het Duitse hoofdkantoor van Metro heeft een inval plaatsgevonden in het kader van een onderzoek naar handel met voorkennis en marktmanipulatie. Metro zegt volledig mee te werken aan het onderzoek.

Voorkennis van splitsing

Het onderzoek werd een tijdje geleden op gang getrokken door de Duitse beurswaakhond BaFin en draait vooral rond de acties van Jürgen Steinemann, de voorzitter van de raad van bestuur van Metro. Dat schrijft De Tijd. 

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Steinemann kocht in februari 2016 kort na zijn aanstellen voor 1 miljoen euro aan aandelen van Metro. Een maand later werd aangekondigd dat de Metro Group zich zou opsplitsen in twee onafhankelijke bedrijven: Metro AG en Ceconomy. Daardoor steeg de koers sterk en BaFin vermoedt dat Steinemann dus geprofiteerd heeft van zijn voorkennis, waarop het besloot het gerecht in te schakelen. Ook een andere lid van het directiecomité zou betrokken zijn bij het onderzoek.

 

Bij Metro wordt alvast stellig ontkend dat er sprake is van handel met voorkennis. “Op het moment van de aandelenaankopen was er geen voorkennis over de splitsing”, zei een woordvoerder. Het bedrijf voegt daaraan toe alle verplichtingen te zijn nagekomen bij het aankondigen van de splitsing en zijn volledige medewerking te zullen verlenen aan het onderzoek.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen21 september, 2026
    Retourfraude: één op drie doet het, bijna allemaal komen ze ermee weg

    Meer dan een derde van de consumenten zegt wel eens misbruik te maken van het retourbeleid. Vooral Britse shoppers (37%) zijn er niet vies van, terwijl een kwart van de Duitsers al pakjes onterecht liet terugbetalen - of overweegt om dat te doen. Sterker nog: 98% van wie het probeert,...

  • icon
    Algemeen21 september, 2026
    Google Shopping verdwijnt uit Europese zoekresultaten

    Europese webwinkels zijn hun gratis zichtbaarheid via Google Shopping kwijt, net nu de campagnes voor het eindejaar op gang komen. Nadat Europa Google op de vingers tikte, lijkt het erop dat de zoekmachine alle organische Shopping-resultaten verwijdert. In de plaats zet Google sterk in op AI-commerce.

  • icon
    Algemeen21 september, 2026
    [Opinie] Als geopolitiek ook eigendomsrisico wordt

    Zes fabrieken, zo’n zevenduizend werknemers en honderden winkels. Zoveel zien Nestlé, Auchan en Leroy Merlin vandaag in Rusland verloren gaan. Dat zijn geen voetnoten in een jaarverslag, maar reële fysieke bezittingen, opgebouwd over decennia.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail