RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Volkswagen populairste automerk van de Belgen

icon
Algemeen2 januari, 2012

572.211 nieuwe wagens ingeschreven

U kon het hier al lezen op basis van voorlopige cijfers: 2011 was een absoluut recordjaar voor de Belgische autoverkopers. De definitieve cijfers zijn nu bekendgemaakt door automobielorganisatie Febiac, en die ogen ronduit indrukwekkend: er werden vorig jaar liefst 572.211 nieuwe wagens ingeschreven in ons land, een stijging met 4,5% tegenover een jaar geleden, dat toen ook al een record brak.

 

Volkswagen en Renault zijn veruit de twee populairste merken, met elk een marktaandeel van boven de 10%. Vooral de prestatie van VW springt in het oog: een stijging met liefst 15,68%. De nummers 3 en 4, Peugeot en Citroën (allebei uit de PSA-stal), gingen er stevig op achteruit en halen nog slechts een marktaandeel van 8,51% en 7,97%. Opel sluit de top-5 af met 42.852 verkochte wagens, een stijging met 5,27% en goed voor een marktaandeel van 7,49%.

Schrik voor een terugval

Het verdwijnen van de federale korting heeft duidelijk voor een eindejaarsrush van jewelste gezorgd in de showrooms. Alleen al in de maand december werden er dit jaar 48.763 nieuwe personenauto’s ingeschreven, liefst 66,8% meer dan de 29.243 inschrijvingen vorig jaar.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

“Het verdwijnen van de federale korting op factuur voor auto’s met een lage CO2-uitstoot heeft een duidelijk, maar vermoedelijk kortstondig effect op de markt. Een aantal inschrijvingen dat in principe voor 2012 voorzien was, werd vervroegd”, klinkt het bij Febiac, dat het effect op het hele jaar 2012 zeker niet wil overroepen: “Het betreft immers minder dan 20.000 auto’s op een markt van meer dan een half miljoen…”

 

Febiac maakt zich echter wél zorgen over twee andere fenomen: “In de allereerste plaats de macro-economische situatie, die op dit moment niet rooskleurig te noemen is. Het consumentenvertrouwen is zoek. Anderzijds is het afwachten hoe de fleetmarkt gaat reageren op de aanpassing van de bedrijfswagenfiscaliteit in het kader van het pas bereikte regeerakkoord.”

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen9 oktober, 2026
    Carrefour en Kruidvat brengen cryptomunten naar de winkelrekken

    Bij Carrefour en Kruidvat kunnen klanten voortaan cryptomunten kopen. De retailers voegen cryptobonnen toe aan hun assortiment cadeaukaarten. Ze brengen een risicovol beleggingsproduct zo naar de vertrouwde winkelomgeving, waarschuwen beleggingsadviseurs.

  • icon
    Algemeen8 oktober, 2026
    Hoe Nederlandse retailers de strijd aangaan tegen valse webshops

    Onlinefraude via valse webshops ondermijnt het vertrouwen van consumenten in e-commerce. In Nederland gaat de sector daarom in de tegenaanval met een nieuwe tool die scamwebshops en valse merkdomeinnamen vroegtijdig signaleert en aanpakt.

  • icon
    Algemeen8 oktober, 2026
    Ontdek de categoriewinnaars van de ‘Retailer of the Year Belgium’ verkiezingen

    De categoriewinnaars van de publieksprijzen 'Mollie Beste Winkelketen van België' 2026-2027 en 'Mollie Webshop Awards Belgium' 2026-2027 zijn bekend. Bijna 150.000 consumenten hebben een stem uitgebracht op hun favoriete winkels en webshops.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail