RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Walmart opnieuw grootste bedrijf ter wereld

icon
Algemeen8 juli, 2014

Omzet van 350 miljard euro

Met een omzet van 476,29 miljard dollar (omgerekend 350 miljard euro) en een winst van 16,02 miljard dollar (ca. 12 miljard euro) heeft het Amerikaanse Walmart zijn koppositie heroverd in de Global 500. Die lijst rangschikt de 500 grootste bedrijven van de wereld op basis van hun omzet en wordt elk jaar opgesteld door het Amerikaanse zakenblad Fortune. Na Walmart en zes petroleumreuzen staan op plaatsen 8 en 9 autobouwers Volkswagen en Toyota, grondstoffenbedrijf Glencore sluit de top-10 af.

 

Volgens Fortune boekten de 500 grootste bedrijven in 2013 een gezamenlijke omzet van 31.100 miljard dollar (22.880 miljard euro), een stijging met 2,5% tegenover 2012. De winst van die bedrijven klokte af op 2.000 miljard dollar of zo’n 1.470 miljard euro (+27%).

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Europa heeft het grootste aantal bedrijven in de Global 500: welgeteld 150. Dan volgen de Verenigde Staten met 128, China met 95 en Japan met 57. Bekijken we de rangschikking door een sectorbril, dan zijn de banken goed voor de meeste noteringen (55), vóór de oliesector (40) en de autoconstructeurs (33).

 

Flink wat retailers in de lijst

Uiteraard komen we in de Global 500 ook flink wat bekende namen tegen uit de (brede) retailwereld. Samsung Electronics staat bijvoorbeeld op plaats 13 en doet darmee twee plekjes beter dan zijn Amerikaanse rivaal Apple.

 

Na koploper Walmart is de Amerikaanse drogisterijketen CVS Caremark de tweede ‘winkelketen’, op plaats 35. Nog in de top-100: het Amerikaanse groothandelsbedrijf Costco Wholesale (op 60), de Franse distributiereus Carrefour (op 65) en het Duitse handelsconcern Metro (op 91).

 

AB InBev is met een omzet van 43,2 miljard dollar de enige ‘Belgische’ onderneming in de lijst: de brouwer staat op plaats 250. Dat is net drie plaatjes achter het Nederlandse Royal Ahold (op 247). De Nederlanders zijn overigens sterk vertegenwoordigd in de Global 500, met naast flink wat banken en verzekeraars ook nog Philips (op 370) en Heineken (op 463).

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail