RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Wibra België failliet maar rekent op snelle doorstart

icon
Algemeen9 oktober, 2020

Wibra België heeft het faillissement aangevraagd. De directie blijft niettemin bij het plan om een doorstart te maken met een deel van de winkels.

 

“Geen andere optie”

Nadat de ondernemingsrechtbank van Gent donderdag het reorganisatievoorstel van het Belgische management van Wibra heeft afgewezen, heeft de directie het faillissement aangevraagd. “Na kort beraad bleef voor de directie geen andere optie over”, luidt het.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De directie heeft deze zomer het plan opgevat om 36 van de 81 Belgische winkels over te nemen, en de rest van de vestigingen af te stoten. Aangezien de rechtbank nu echter geen groen licht heeft gegeven voor die reorganisatie, valt ook de gerechtelijke bescherming weg die de keten sinds eind juli genoot.  Aangezien de Belgische afdeling van Wibra naar eigen zeggen al lang verlieslatend is en de coronacrisis daar nog een schep bovenop deed, werd het faillissement volgens het management onafwendbaar.

 

Toch rekent de directie van de keten nu op een snelle doorstart voor een “aanzienlijk deel van de winkels”. Of de belofte om exact 36 winkels en 183 medewerkers te behouden overeind blijft, zegt het bedrijf er momenteel niet expliciet bij. Wel hoopt Wibra in de volgende dagen duidelijkheid te krijgen in “het voorliggende scenario” en al alle medewerkers te kunnen vertellen of ze al dan niet een nieuwe arbeidsovereenkomst krijgen. Door het faillissement krijgen alle 439 medewerkers hun ontslag.

 

439 ontslagen

Voor wie geen nieuw contract krijgt, rekent de onderneming erop dat “de beschikbare middelen binnen de failliete organisatie maximaal aangewend zullen worden om alle betrokken medewerkers correct te vergoeden”. De grote anciënniteit van het personeel vormt mogelijk een probleem bij de ontslagvergoedingen: liefst 40% van de medewerkers werkte al dertig jaar lang voor de retailer.

 

Vakbond BBTK toont zich echter minder overtuigd van de doorstartmogelijkheden. De vakbond vreest dat winkeleigenaren niet zomaar nieuwe huurcontracten zullen geven en legt de schuld van het faillissement bij het management zelf. Ze zouden niet hebben geïnvesteerd de winkels en het personeel, en hebben onvoldoende opzij gezet “voor slechte tijden”, aldus afgevaardigde Bart Leybaert tegenover Trends.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    Eerste Belgische Miniso komt naar Broeklin, ook Prego! en Mango bevestigen

    Broeklin Brussels, de nieuwe werk- en winkelwijk die in het najaar van 2029 de deuren moet openen, heeft met Miniso een Belgische primeur beet. Het project kondigt nog meer namen aan.

  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    [Interview] Gutsy wil Europese hondenvoedingsmarkt uitdagen: “We mikken op 33 miljoen maaltijden”

    Wat begon als een studentenproject, groeit uit tot een ambitieuze uitdager in de markt voor premium hondenvoeding. Het Belgische Gutsy wil met transparante recepten, lokale productie en een sterke focus op dierenspeciaalzaken de grote merken het vuur aan de schenen leggen.

  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    Tom&Co zet mes in Franse winkels, maar schakelt hoger in België

    Tom&Co snoeit in zijn Franse winkelnetwerk, terwijl de verliezen verder oplopen. In België gaat de dierenspeciaalzaak net in de aanval: tegen 2030 wil de keten tot zeventig nieuwe winkels openen. Opmerkelijk genoeg neemt de retailer ook franchisewinkels weer in eigen beheer.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail