RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Delhaize
  • Onderwerpen Franchise
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

200 kandidaat-overnemers voor Delhaize-filialen

icon
Food15 maart, 2023

Al bijna 200 kandidaten hebben hun interesse uitgesproken om een van de 128 filialen van Delhaize over te nemen. Het gaat zowel om ondernemers, interne medewerkers als externe kandidaten.

Investeerders

De interesse van ondernemers en investeerders om filialen van Delhaize over te nemen is bijzonder groot: al meer dan 150 externe en interne kandidaten hebben contact opgenomen met het hoofdkantoor. Het gaat om eigenaars van aangesloten Delhaizewinkels, interne medewerkers en kandidaten van buiten het bedrijf. Dat deelt de retailer mee in een interne communicatie die in de mailbox van RetailDetail belandde. Intussen zijn het er zelfs al bijna 200, bevestigde woordvoerder Roel Dekelver aan persagentschap Belga.

Ondernemers melden ook aan de redactie dat zij op hun beurt gesolliciteerd worden door kandidaat-investeerders die mee in het kapitaal van een winkel willen stappen. Het gaat dan om mensen die niet noodzakelijk affiniteit hebben met het uitbaten van een supermarkt, maar die wel mee willen investeren in een overname, als ‘stille vennoot’.

Niet voor meteen

Kandidaat-overnemers zullen wel nog even geduld moeten hebben: na de mislukte bijzondere ondernemingsraad van dinsdagochtend, waarbij de boze vakbonden al na een kwartier weer opstapten, volgt er in elk geval nog sociaal overleg op 21 en 28 maart. Bovendien zal de effectieve overdracht van supermarkten volgens de vakbonden pas kunnen gebeuren nadat de opzegtermijn van zes maanden voor de cao winkelorganisatie afloopt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De retailer laat in hetzelfde bericht ook weten hoeveel jobs er door de uitvoering van het toekomstplan zullen sneuvelen op het hoofdkantoor: het gaat om 280 posities, waarvan er 33 ingevuld worden door externe consultants of open staan, wat dus concreet betekent dat 247 medewerkers betrokken zijn. Tegelijk komen er op de hoofdzetel ook 72 nieuwe functies bij. Delhaize geeft ook aan dat het verder zal blijven investeren in haar eigen logistiek om het winkelnetwerk een optimale dienstverlening te verzekeren.

Lange strijd

De aankondiging dat Delhaize 128 geïntegreerde filialen wil overdragen aan zelfstandige ondernemers, lokt erg emotionele reacties uit bij vakbonden en medewerkers. Zij vrezen voor hun arbeidsvoorwaarden. De retailer garandeert dan wel dat het personeel niet alleen hun job en loon, maar ook alle extralegale voordelen zal behouden na de overname van hun winkel, maar de vakbonden hechten daar weinig geloof aan. Ze kondigen een lange strijd aan, met stakingsacties die weken tot zelfs maanden kunnen blijven aanslepen.

(Dit artikel is op 17 maart bijgewerkt om het aantal van 150 te updaten naar 200, naar aanleiding van nieuwe communicatie vanwege Delhaize.)

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food6 november, 2026
    [Filet Pur] Wegens groot succes herhaald

    Het regent bisnummers in de FMCG-wereld, terwijl het geld door ramen en deuren vliegt. Shoppers zijn beklagenswaardige junkies, afhankelijk van gewetenloze dealers. En waarom valt Kerst elk jaar een beetje vroeger? Filet Pur duikt erin!

  • icon
    Food6 november, 2026
    Día stoot Argentinië af voor 50 miljard dollar

    Grupo Dia verkoopt zijn Argentijnse activiteiten aan Grupo De Narváez van de Argentijnse zakenman Francisco de Narváez. De verkoop maakt deel uit van een herstructureringsplan waarbij de supermarktgroep zich voortaan volledig richt op kernmarkt Spanje.

  • icon
    Food6 november, 2026
    “De beste promotie is soms géén promotie” (Simone Caljouw, Promology)

    Groei en winstgevendheid behaal je niet door meer promoties te voeren, wel met betere commerciële beslissingen. “Elk jaar doen merken precies hetzelfde. Maar welk shoppergedrag wil je beïnvloeden?”

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Colruyt Group bevestigt gesprekken met Carrefour over Franse grossier Codifrance
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail