RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ahold Delhaize start digitaal laboratorium in de VS

icon
Food22 mei, 2018

De Amerikaanse tak van Ahold Delhaize richt een nieuw bedrijf op dat zich toespitst op digitale innovatie: Peapod Digital Labs wordt een laboratorium voor nieuwe strategieën op het gebied van digitalisering, e-commerce en personalisatie. 

 

Motor voor nieuwe e-commerce- en digitale strategieën

Peapod Digital Labs wordt in de komende maanden uitgebouwd en moet nog voor het einde van het jaar volledig operationeel zijn, laat Ahold Delhaize USA weten in een persverklaring. De nieuwe organisatie zal zelfstandig opereren onder leiding van JJ Fleeman, die ook Chief eCommerce Officer wordt van de supermarktgroep in de VS. Fleeman speelde eerder ook al een rol in de integratie van Delhaize binnen Ahold Delhaizein de VS.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Peapod Digital Labs wordt de motor voor onze e-commerce- en digitale strategieën in de VS”, verklaart Kevin Holt, CEO van Ahold Delhaize USA. “Als een van de grootste supermarktretailers en marktleider in thuislevering aan de oostkust, hebben de lokale merken van Ahold Delhaize USA een sterke geschiedenis van innovatie.” 

Holt wil de grootte en schaal van de Amerikaanse formules van Ahold Delhaize als hefboom gaan gebruiken om klanten een gepersonaliseerde en moeiteloze winkelervaring te geven. In de persverklaring staat wel expliciet dat de innovaties die het nieuwe lab ontwikkelt alleen voor de VS bedoeld zijn. Het is dus nog niet duidelijk of Ahold Delhaize ook in Europa van de technologieën gebruik zal maken.

 

Doel: “ongeziene omnichannel-supermarktervaring creëren”

Ahold Delhaize USA wil, in navolging van Wal-Mart en Amazon, gaan inzetten op digitalisering en nieuwe technologie om “de beste van de klas” te worden in klantenbeleving, zegt topman JJ Fleeman: “Of het nu om maaltijdinspiratie, onlineshopping of digitalisering en personalisatie in de winkels gaat, Peapod Digital Labs zal de digitale ervaring voor Amerikaanse klanten verbeteren.”

Peapod Digital Labs is bovendien niet zomaar vernoemd naar de online boodschappenformule Peapod: het zal die formule ook aansturen. “We hebben de ongelooflijke opportuniteit om verder te bouwen op de lange innovatiegeschiedenis van Peapod en zo een ongeziene omnichannel-supermarktervaring te creëren”, aldus nog Fleeman, tevens voormalig strategietopman van Ahold Delhaize USA. 
 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail