RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ook Aldi en Carrefour rantsoeneren olie en bloem

icon
Food21 maart, 2022

Na Colruyt en Lidl vorige week hebben nu ook Aldi en Carrefour besloten om de aankopen te beperken voor producten als olie en bloem. Er is voldoende voorraad, maar de logistieke keten kan de vraag niet volgen.

 

Drie stuks per klant

Shoppers die tarwebloem, broodmixen of oliën willen kopen, mogen bij Aldi sinds vandaag ten hoogste drie stuks per kassaticket meenemen. De retailer kondigt de maatregel aan via pancarten in de winkels. “Onze leverancier kan momenteel de productie aan, maar door de plotse hevige piek in verkoop van deze producten kan de logistieke keten de snelheid niet volgen”, zegt woordvoerder Jason Sevestre.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Afgelopen vrijdag, toen Colruyt en Lidl als eerste foodretailers in België een beperking op de aankopen van olie en bloem aankondigden omwille van een “abnormale” piek in de verkoop, vond Aldi ingrijpen nog niet nodig. Vandaag ziet de discounter zich toch genoodzaakt om maatregelen te nemen: in veel winkels worden klanten immers geconfronteerd met lege rekken.

 

Ongeruste klanten

Ook Carrefour grijpt in, maar bekijkt wel de situatie winkel per winkel. Winkeldirecteurs beslissen zelf welke beperkingen ze opleggen. Door de vele berichten in de media hebben klanten immers hun gedrag aangepast en stelt de retailer een stijgende vraag vast voor bepaalde producten. Albert Heijn vindt beperkingen opleggen geen goed idee: “Het is in eigen voet schieten. Als klanten nu eens normaal gedrag zouden vertonen, dan blijft die bevoorradingsketen overeind. Maar door de huidige rush kan de keten het even niet meer trekken”, aldus general manager Raf Van den Heuvel.

 

Consumenten zijn ongerust over mogelijke gevolgen van de oorlog in Oekraïne. Dat land is een belangrijke leverancier van zonnebloemolie en tekorten dreigen nu. Ook is het een belangrijke graanproducent. De vrees voor sterk stijgende broodprijzen brengt mensen ertoe weer zelf brood te gaan bakken. Van een algemene hamsterwoede, zoals twee jaar geleden bij het ingaan van de eerste lockdown, is echter geen sprake.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten

    Het gerecht onderzoekt mogelijke sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten die buitenlands personeel inzetten om rekken aan te vullen en de winkels schoon te maken. De betrokken winkels zijn nog niet in verdenking gesteld.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Nederlanders besteden 2,1 miljard euro per jaar aan boodschappen in Duitsland en België

    Steeds meer Nederlanders shoppen over de grens: vooral in Duitsland, ook in België. Als de Nederlandse regering straks een suikertaks invoert, zal die trend nog aan belang winnen, vreest de voedingsindustrie, want prijs is de belangrijkste aanjager van grenswinkelen.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Bayern München-coach Vincent Kompany wordt ambassadeur van Foodmaker

    Foodmaker, de Belgische producent van gezonde, verse maaltijden, gaat een partnership aan met Vincent Kompany. De coach van FC Bayern München wordt uithangbord van het merk, dat hoge groeiambities heeft in Europa.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail