RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Aldi investeert 40 miljoen in Brusselse winkels

icon
Food26 juni, 2018

De voorbije jaren investeerde harddiscounter Aldi bijna 30 miljoen in de vernieuwing van zijn Brusselse winkels, maar nu schakelt de keten nog een versnelling hoger: tot 2020 pompt ze nog eens 40 miljoen euro in negen Brusselse projecten.

 

Motor voor de wijk

In Oudergem opent op 26 juni een gloednieuwe Aldi, met een parking op het straatniveau. Een rolpad of lift brengt de klanten naar de winkel, die zich op de eerste verdieping bevindt. Boven en naast de winkelruimte bevinden zich 51 appartementen. Het project is een perfect voorbeeld van stedelijke integratie, waarbij een supermarkt de motor wordt voor de hele wijk, meent algemeen directeur Erik Winters van de hoofdzetel Aldi Zemst: “De winkel gaat volledig op in de wijk. We hebben een beroep gedaan op dezelfde architect, we gebruiken dezelfde bouwstijl als de naburige gebouwen, we zorgen ervoor dat de vrachtwagen binnenin ons gebouw kan lossen, we hebben groendaken aangelegd…”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Naast het project in Oudergem staan er ook projecten op stapel in Ukkel (nieuwe winkel), Vorst (nieuwe winkel), Anderlecht (uitbreiding van een bestaande winkel) en Elsene (uitbreiding bestaande winkel). Ook zijn er concrete plannen in Laken, Schaarbeek (twee projecten) en Koekelberg. De winkel in Ukkel opent al op 4 juli: een oude garage werd er omgevormd tot een moderne winkel van 1.200 m². Op vraag van de gemeente werden de oorspronkelijke gevel én het dak behouden, de rest van het gebouw werd vanaf nul heropgebouwd. Zonnepanelen, een groendak en warmterecuperatie zijn van bij de start aanwezig.

 

Aldi heeft momenteel twintig winkels in Brussel, in zowat alle wijken. De aanpak van de retailer inspireert ook de buitenlandse collega’s: de manier waarop het filiaal in de Wandstraat in Laken elke vierkante centimeter benut, werd intussen al gekopieerd in twee Parijse winkels, meldt Geert De Roy, manager immobiliën en expansie.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail