RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven AlvoColruyt GroupSpar
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie Oost-Vlaanderen
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Alvo-supermarkt Magda over naar Spar Colruyt Group

icon
Food15 juli, 2022

Colruyt Group heeft Alvo-lid Supermarkt Magda in Malderen overgenomen. De winkel zal volgend jaar de overstap maken naar de Spar-formule, verneemt RetailDetail.

Opsteker

Het nieuws gaat al een tijdje de ronde in de sector: ondernemers Danny Meert en Christel Gorissen hebben hun winkel, Supermarkt Magda in Malderen, begin mei verkocht aan Colruyt Group. Dat is een opsteker voor de groep: recent verloor Alvo, de groepering van zelfstandige supermarkten, immers verschillende leden aan Jumbo. De strijd om goede supermarktlocaties woedt nu eenmaal hevig.

“Supermarkt Magda in Malderen is inderdaad overgenomen, maar wel door Colruyt Group, waardoor de omzet binnen Retail Partners Colruyt Group blijft”, zegt Alvo-directeur Jan Pelgrims. “Hierdoor blijft de aankoopkracht van de groep gevrijwaard en blijven ook de Alvo-leden voordeel halen uit het unieke samenwerkingsverband. Supermarkt Magda blijft tot 31 december 2022 onder de Alvo-vlag.”

Meer potentieel

Daarna gaat de winkel over naar Spar. “We denken dat die winkel onder onze Spar-formule nog meer potentieel heeft”, bevestigt Johan Vermeire, general manager van Retail Partners Colruyt Group. “Wij blijven niet aan de kant staan, maar we kunnen niet elke winkel overnemen, dat is niet opportuun. We moeten kijken naar de verschillende formules binnen de Colruyt groep, die complementair zijn.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Supermarkt Magda is een gevestigde naam in de foodretail: de zaak, die in 1962 als dorpswinkel van start ging, groeide in de loop der jaren uit tot een volwassen buurtsupermarkt met een uitstekende reputatie. De voorbije decennia was de onderneming actief onder de formules Prima (van het failliete Huyghebaert), Spar (Lambrechts) en sinds 2020 Alvo.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Carrefour verkoopt 35 winkels in Frankrijk en Spanje

    Carrefour maakt de verkoop bekend van een vastgoedportefeuille van 35 winkels in Frankrijk en Spanje aan een vastgoedinvesteerder. Het gaat om een zogenaamde een sale-and-leaseback-transactie waarbij de retailer de winkels blijft uitbaten.

  • icon
    Food9 oktober, 2026
    [Filet Pur] Van moetens

    Foodretail is bepaald geen biljartwedstrijd, maar met valsspelen kom je al een heel eind en loze geruchten blijken vaker waar dan je denkt. Filet Pur ontdekt dat het al is beginnen vriezen, bovendien. Bij u nog niet?

  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?

    Details over de mogelijke verkoop van Codifrance, de Franse grossiersactiviteit van Colruyt, aan Carrefour zijn niet bekend, maar volgens een Franse nieuwsbrief zouden er ook 18 Belgische Carrefour-winkels van eigenaar wisselen. De retailer ontkent.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail