RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

BE O Versmarkt opent derde winkel in Antwerpen

icon
Food9 januari, 2019

Drie jaar na de opening van de eerste vestiging staat de teller al op drie voor de keten van biologische verswinkels BE O Versmarkt. Hoewel het bedrijf niet overhaast wil groeien, staat ook nummer vier al in de steigers.

 

Verse seizoensproducten

Op donderdag 10 januari opent de nieuwe winkel in de Lange Leemstraat, vlakbij het duurzame woonproject ’t Groen Kwartier, in een pand waar voordien een Spar supermarkt gevestigd was. Met een oppervlakte van 900 m² is het de grootste vestiging van de keten tot nu toe. BE O wil vooral een markt zijn, een ontmoetingsplek voor mensen die op zoek zijn naar verse kwaliteitsproducten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De versmarkt verkoopt een beperkt basisassortiment van ongeveer 350 bio-referenties, met veel aandacht voor verse groenten en fruit van het seizoen, en een ruime keuze aan noten, zaden, deegwaren in bulk. Daarnaast is er een broodafdeling, een verstoonbank met kazen en gerechten, en een koelmeubel met zuivel, vlees en vegetarische producten. Het assortiment verpakte foodproducten is eerder beperkt: onder andere sappen, wijnen en Siciliaanse specialiteiten.

 

Goedkoper dan de supermarkt

BE O (de O staat voor Organic) werd drie jaar geleden opgericht door Henri Vercruysse en Philippe Woitrin, voormalig eigenaar van Lima. Een eerste winkel opende in het centrum van Gent, een tweede volgde in Nevele. In mei van dit jaar zal de vierde vestiging open, nabij Tour & Taxis in Brussel. Een eerder geplande opening in het centrum van Brugge werd uitgesteld om administratieve redenen, maar staat nog wel op de planning.

 

Het bedrijf wil biologische basisproducten betaalbaar maken voor iedereen. Door groenten, fruit, brood, kazen, vlees, zaden en noten rechtstreeks bij de teler aan te kopen, kan de retailer naar eigen zeggen zelfs goedkoper zijn dan het bio-aanbod in de supermarkt, terwijl de leveranciers toch een faire prijs krijgen. “We hechten veel belang aan een eerlijke relatie met onze producenten. Zij moeten hun boterham kunnen verdienen, en onze klanten moeten tevreden zijn.” BE O gaat prat op een goed georganiseerde logistiek en heeft voedselverlies volledig onder controle. “Hier gaat niets verloren. De winkel in Gent heeft een Versbar die resten verwerkt in sappen, soepen en gerechten. We beleveren er de horeca met een elektrische bakfiets.” Het bedrijf werkt ook samen met Too Good To Go, de app die voedselverspilling tegengaat.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail