RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Starbucks
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Verenigde Staten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

“Betaalbare luxe” bezorgt Starbucks recordomzet

icon
Food4 november, 2022

Op hun kop koffie besparen mensen niet, merkt Starbucks na een nieuw recordkwartaal. Ook voor volgend jaar houdt de keten er alle vertrouwen in.

Het mag iets meer zijn

De omzet van Starbucks stoomde vorige kwartaal door tot 8,41 miljard dollar, goed voor een stijging van 3%. Het betekende een recordomzet voor de koffieketen, vooral te danken aan één week in september: het moment Starbucks zijn bekende herfstdrankjes met “pumpkin spice” (pompoenkruiden) introduceerde. Die week was goed voor de beste verkoop ooit.

Hoewel de prijzen in het afgelopen jaar met 6% zijn gestegen, lieten consumenten zich niet afschrikken. Ze kozen integendeel nog meer voor “extraatjes”, zoals slagroom, siroop met een smaakje of een espressoshot erbij. Inmiddels worden 60% van alle dranken die de koffieketen verkoopt zo gepersonaliseerd.

Interim-CEO Howard Schultz ziet in Starbucks “een betaalbare luxe” die klanten zich nog blijven gunnen. Op vergelijkbare basis stegen de verkopen wereldwijd met 7% in de periode juli-september. De groei was weliswaar vooral te danken aan Noord-Amerika, aangezien het coronavirus China deze zomer nog steeds parten speelde.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Steeds jongere klanten

Wel daalde de nettowinst met liefst 50% tot 878 miljoen dollar, met name omdat de keten investeerde in nieuwe winkels en de lonen van werknemers. Het bedrijf kampt met een groeiende vakbondsbeweging, iets waartegen Schultz zich al jaren hevig tegen verzet. 250 van de 10.000 Starbucks-winkels in de VS hebben inmiddels voor een vakbond gestemd. Om dat verder in te dijken, maakte de keten het bereiden van dranken makkelijker met een nieuwe winkelinrichting en trok ze 1,2 miljard dollar uit om de lonen te verhogen.

In het lopende boekjaar verwacht Starbucks dat de wereldwijde vergelijkbare omzet tussen 7% en 9% zal stijgen, vergeleken met 8% in het zojuist afgesloten boekjaar. De koffieketen zegt zeer trouwe klanten te hebben, die ook steeds jonger zijn. Vandaag behoren meer dan de helft van de klanten tot de generatie van de millennials of generatie Z.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail