RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Miljardair Kretinsky verhoogt belang in Sainsbury’s

icon
Food14 april, 2021

Het gonst opnieuw van de overnamegeruchten rond Sainsbury’s, nu de Tsjechische investeerder Daniel Kretinsky onverwacht zijn belang in de Britse supermarktketen heeft verhoogd tot 9,99 procent.

 

Overnameprooi

Via zijn investeringsfonds Vesa Equity Investments heeft zakenman Daniel Kretinsky afgelopen weekend voor 300 miljoen pond (345 miljoen euro) aandelen gekocht in Sainsbury’s, de op één na grootste supermarktketen in Groot-Brittannië. Daarmee verhoogt de investeerder zijn belang van 3 procent naar 9,99 procent en wordt hij de tweede grootste aandeelhouder van het bedrijf na Qatar Holdings, waarvan hij de betrokken aandelen overkocht.
 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De deal is aanleiding tot geruchten over de toekomst van Sainsbury’s. Na de mislukte fusiepoging met rivaal ASDA zien analisten in de Britse nummer twee een mogelijke overnameprooi voor investeerders die de supermarktketen van de beurs zouden willen halen. Een akkoord daarover tussen Kretinsky en de Qatarezen zou niet ondenkbaar zijn.

 

“Aantrekkelijke investering”

Maar de investeerder houdt zich op de vlakte: “Dit bevestigt opnieuw Vesa’s lange termijn interesse in het verwerven van strategische minderheidsbelangen in beursgenoteerde ondernemingen in het bredere segment van de food retail, waar wij Sainsbury’s als een aantrekkelijke investeringsmogelijkheid blijven beschouwen. Wij zijn zeer verheugd dat wij geassocieerd kunnen worden met het sterke en gerenommeerde merk Sainsbury’s,” stelt Vesa in een reactie aan The Telegraph.
 

Miljardair Daniel Kretinsky heeft de afgelopen jaren flink wat belangen opgebouwd in foodretailers. Met zijn investeringsfonds EP Global Commerce bezit hij 40,6 procent van de Duitse foodservicegroep Metro. Pogingen om de volledige controle te verwerven over het concern, botsten tot nu toe op weerstand van enkele historische aandeelhouders. Kretinsky verwierf recent met zijn Slowaakse partner Patrik Tkac nog een belang in de Spaanse keten Eroski en heeft met Vesa ook een belang van 5,64 procent in de Franse retailgroep Casino.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 september, 2026
    Ahold Delhaize, Lidl en Biedronka bieden op Centraal-Europese Tesco-winkels

    Nu Tesco het continent wil verlaten om zich te concentreren op zijn thuismarkt, dagen geïnteresseerden op om de activiteiten van de Britse marktleider in Centraal-Europa over te nemen.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Fusie creëert pizzagroep van één miljard euro

    European Pizza Group, de eigenaar van pizzamerken Wagner en Buitoni, gaat fuseren met de Britse pizzaproducent Crosta Mollica. Samen vormen ze een groep met een omzet van 1 miljard euro.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Blikjes trekken Gimber uit de rode cijfers

    Gimber heeft na enkele moeilijke jaren de weg naar winst gevonden. Het Belgische merk voor gemberdrankjes snoeide in de kosten en exportmarkten, terwijl blikjes en nieuwe smaken de groei aanjagen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail