RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Broers groep Mestdagh managers van het jaar.

icon
Food13 januari, 2011

Nadat in Vlaanderen Michel Moortgat van brouwerij Duvel Moortgat werd uitgeroepen tot manager van het jaar, is het in het Franstalige landsgedeelte de beurt aan heuse retailers. De broers Mestdagh kregen van Trends-Tendances gisteren de titel Manager van het jaar 2010. Ze hebben die eer te danken aan de prestaties van hun Champion-supermarkten en de ex-Carrefours die ze hebben overgenomen.

Manager-duo van het jaar 2010.

De jury van Trends-Tendances bewonderde vooral de gewaagde zet om 16 verlieslatende Carrefour-vestigingen over te nemen. Ze hebben dankzij die overname een enorme stap voorwaarts gezet in hun expansie. Plotsklaps is hun omzet maar liefst 40% de lucht in gegaan. Op termijn zou die omzet zelfs moeten verdubbelen, volgens het duo.

Ook het enseigne Champion, waarvan Mestdagh in België 69 supermarkten bezit en bestuurt, deed het in 2010 opvallend goed. De verwachte omzet van Champion voor het jaar 2010 bedraagt 530 miljoen euro, een stijging van 3,8% ten opzichte van 2009.

Klein duimpje van de voedingsdistributie.

Beide broers Mestdagh zijn gedelegeerd bestuurder van Groep Mestdagh. Door het vakmagazine Gondola werden ze eveneens verkozen tot Handelaars van 2010, al bezit Mestdagh nog steeds slechts een marktaandeel van 3,6% in de Belgische distributie. Iets wat hen de bijnaam “klein duimpje”oplevert.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Klein duimpje blijft niettemin dapper vechten tegen de Goliaths van de sector, zoals de overname van de Carrefour-vestigingen duidelijk heeft bewezen. De voornaamste doelstelling van 2011 is het definiëren van de ideale inhoud voor hun Carrefour Market-concept en drie pilootwinkels uit te rollen.

Naar eigen zeggen wordt het een combinatie van de beste elementen uit Champion, Carrefour Market Frankrijk en de Belgische Carrefour Market. De finale omschakeling van alle Carrefour- en Champion-supermarkten naar het format Carrefour Market zou naar eind 2013 worden afgerond.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food5 november, 2026
    Kraft Heinz verkoopt koffiemerken om herstel te financieren

    Kraft Heinz neemt afscheid van het grootste deel van zijn Noord-Amerikaanse koffieactiviteiten. De verkoop van merken als Maxwell House, Gevalia en Tassimo moet de schuldenlast verlichten en ruimte creëren voor nieuwe investeringen. Intussen blijft de omzet dalen, al presteert het voedingsconcern beter dan verwacht.

  • icon
    Food5 november, 2026
    Pro-Russische hackers claimen aanval op supermarktkoelingen: “Systemische nalatigheid”

    Zoals voorspeld, krijgt de grootschalige cyberaanval op Europese supermarktkoelingen een geopolitiek staartje. Twee pro-Russische hackerscollectieven eisen de sabotage op die onder meer Delhaize, Carrefour en Edeka trof. Al betekent dat niet per se dat ze ook echt de daders zijn.

  • icon
    Food4 november, 2026
    Carrefour blikt terug op recordeditie Scanmania

    De jubileumeditie van Scanmania is de succesvolste commerciële activatie in de geschiedenis van Carrefour België gebleken. De winnaar van de goudstaaf van 1 kg werd dinsdagavond bekengemaakt.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail