RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Tesco
  • Onderwerpen Vastgoed
  • Geografie BelgiëVerenigd Koninkrijk
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Co-worken kan nu ook vanuit de supermarkt

icon
Food16 mei, 2022
Shutterstock.com

Werken vanuit de plaatselijke supermarkt? IWG, eigenaar van co-workingbedrijven Regus en Spaces, voert gesprekken met foodretailers om er flexi-werkplekken in te richten. In het VK is een deal met Tesco al rond, België volgt.

Eerste akkoord met Tesco

Er zijn best veel hyper- en supermarkten die een overschot aan vierkante winkelmeters hebben en dus op zoek zijn naar invullingen voor die overtollige ruimte. Regus-eigenaar IWG springt in het gat en wil co-workingplekken maken van de supermarkt. Zeker sinds de coronapandemie is er vraag naar hybride werken, waarbij mensen dichtbij huis maar toch rustig op kantoor kunnen werken.

In het Verenigd Koninkrijk heeft IWG daarom een deal gesloten met supermarktreus Tesco. In een Tesco-supermarkt in New Malden, bij Londen, installeert het bedrijf 12 privébureaus, 30 co-workingplekken en een vergaderruimte op een oppervlakte van 353 vierkante meter. Als deze eerste test aanslaat, volgt een bredere uitrol.

Ook in Belgische supermarkten

“Mensen willen niet elke dag urenlang pendelen, maar in plaats daarvan in hun lokale gemeenschap wonen en werken. Een Tesco Extra in een buitenwijk, te midden van een levendige lokale gemeenschap, is de perfecte locatie voor flexibele kantoorruimte”, zegt IWG-topman Mark Dixon aan The Guardian.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In flexibele kantoorruimtes in de voorsteden en het platteland zit nog heel wat potentieel, meent Dixon. Ook in België, weet Kanaal Z. IWG is in vroege gesprekken met verschillende supermarktketens om flexibele kantoorruimtes in de winkels te openen. Over welke ketens het gaat, wil het bedrijf nog niet kwijt. Vandaag zijn er 50 centers van Regus of Spaces in het land, maar daar moeten in de komende jaren nog 200 bijkomen, met name buiten de stadscentra.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Carrefour verkoopt 35 winkels in Frankrijk en Spanje

    Carrefour maakt de verkoop bekend van een vastgoedportefeuille van 35 winkels in Frankrijk en Spanje aan een vastgoedinvesteerder. Het gaat om een zogenaamde een sale-and-leaseback-transactie waarbij de retailer de winkels blijft uitbaten.

  • icon
    Food9 oktober, 2026
    [Filet Pur] Van moetens

    Foodretail is bepaald geen biljartwedstrijd, maar met valsspelen kom je al een heel eind en loze geruchten blijken vaker waar dan je denkt. Filet Pur ontdekt dat het al is beginnen vriezen, bovendien. Bij u nog niet?

  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?

    Details over de mogelijke verkoop van Codifrance, de Franse grossiersactiviteit van Colruyt, aan Carrefour zijn niet bekend, maar volgens een Franse nieuwsbrief zouden er ook 18 Belgische Carrefour-winkels van eigenaar wisselen. De retailer ontkent.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail