RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Colruyt
  • Onderwerpen HerstructureringOvername
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Colruyt Frankrijk: nog 950 banen in gevaar

icon
Food24 juni, 2025
Colruyt France

Ondanks de overname van 81 Franse Colruyt-supermarkten door Les Mousquetaires, dreigt nog het verlies van 950 banen. Voor 24 winkels, de distributiecentra en het hoofdkantoor zijn immers nog geen oplossing gevonden.

Sociaal plan voorbereiden

Zoals het er vandaag uitziet, gaan in het eerste kwartaal van 2026 950 banen verloren door de stopzetting van Colruyt Frankrijk. Dat melden de vakbonden aan Le Figaro na een buitengewone ondernemingsraad. Intermarché-holding Les Mousquetaires neemt namelijk 81 van de 104 supermarkten over, waarbij 1.319 werknemers automatisch mee worden overgedragen.

De overige 24 winkels, waaronder één die nog niet operationeel is, maken echter geen deel uit van de overeenkomst. Voor die locaties zoekt Colruyt naar eigen zeggen “actief naar aanvullende overnemers” en “zijn meerdere blijken van interesse”, maar dat weerhoudt de retailer er niet van om al een sociaal plan voor te bereiden met de vakbonden.

Uitsluitsel na de zomer

De winkels die niet worden overgenomen, liggen verspreid over het noordoosten en oosten van Frankrijk, met locaties in onder meer Audincourt, Sens, Metz, Troyes, Haguenau en Strasbourg, weet LSA. Ook het hoofdkantoor in Rochefort-sur-Nenon (Jura) en drie distributiecentra in Dole-Choisey, Rochefort-sur-Nenon en Gondreville-Fontenoy – goed voor in totaal 650 arbeidsplaatsen – worden niet overgenomen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Colruyt was 28 jaar actief in Frankrijk, maar ondanks “belangrijke inspanningen” om winstgevend te worden, is de dochteronderneming daar nooit in geslaagd. De volgende vakbondvergadering vindt plaats op 4 juli. Tegen de herfst wil Colruyt meer duidelijkheid kunnen geven over de procedure.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten

    Colruyt Group lanceert Move & Save, een abonnementsformule die de Jims fitnessclubs en Colruyt supermarkten voor het eerst structureel aan elkaar koppelt. Een significante stap voor de “food & health retailer”.

  • icon
    Food14 september, 2026
    Vandemoortele rekent op beterschap na lastige eerste jaarhelft

    In moeilijke marktomstandigheden staan zowel omzet als winst onder druk bij de Belgische voedingsgroep Vandemoortele. Toch noemt het bedrijf, dat bespaart op de kosten en investeert in efficiëntie, de halfjaarresultaten “veerkrachtig”.

  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro

    Aldi lanceert in zijn koelmeubels een selectie van een veertigtal artikelen voor onderweg, waaronder wraps, pasta- en maaltijdsalades, gekoelde dranken en smoothies. Geen enkel product kost dus meer dan vijf euro.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food17 augustus, 2026
    Hypermarkt Carrefour Burcht wordt pak kleiner
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail