RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven What's Cooking?
  • Onderwerpen Overname
  • Geografie BelgiëNederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Concurrentieonderzoek naar deal tussen Ter Beke en Aoste-maker

icon
Food5 juli, 2022

De Belgische concurrentiewaakhond neemt de overname van Imperial Meat, producent van Aoste en Marcassou, door Ter Beke onder de loep. Ook in Nederland volgt wellicht verder onderzoek.

Nood aan meer onderzoek

Eind vorig jaar kondigde lasagne- en charcuterieproducent Ter Beke een grote nieuwe overname aan: het bedrijf kocht de Nederlandse en Belgische afdelingen van de Mexicaanse groep Sigma. Zo kwamen in België Imperial Meat, bekend van de merken Aoste en Marcassou, en in Nederland Stegeman in de handen van vleesverwerker Ter Beke. Of dat was toch de bedoeling.

De Belgische Mededingingsautoriteit stelt nu bijkomend onderzoek in naar de overname, weet De Tijd. Met de deal wordt Ter Beke immers een dominante speler op het gebied van vleeswaren. Imperial Meat heeft vijf Belgische productiefaciliteiten en een omzet van 230 miljoen euro. Mogelijk eist de concurrentiewaakhond straks concessies om de machtspositie in te dijken, zoals de verkoop van bepaalde merken of sites.

Het verdere onderzoek wordt in de komende maanden gevoerd. Ter Beke meldt alvast dat het bedrijf met de autoriteiten samenwerkt en waarschuwt dat ook in Nederland verder onderzoek te verwachten valt. De overnemer heeft er immers een dossier bij de Nederlandse concurrentieautoriteit.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food5 november, 2026
    Colruyt geeft nu al aftrap voor kerstoffensief

    Vanaf vandaag tot midden december gaan meer dan 280 Colruyt-winkels samen ruim 1,2 miljoen proefbordjes serveren. Hiermee trapt de retailer de eindejaarsperiode voor het tweede jaar op rij vroeg af, na een succesvolle eerste campagne vorig jaar.

  • icon
    Food5 november, 2026
    Kraft Heinz verkoopt koffiemerken om herstel te financieren

    Kraft Heinz neemt afscheid van het grootste deel van zijn Noord-Amerikaanse koffieactiviteiten. De verkoop van merken als Maxwell House, Gevalia en Tassimo moet de schuldenlast verlichten en ruimte creëren voor nieuwe investeringen. Intussen blijft de omzet dalen, al presteert het voedingsconcern beter dan verwacht.

  • icon
    Food5 november, 2026
    Pro-Russische hackers claimen aanval op supermarktkoelingen: “Systemische nalatigheid”

    Zoals voorspeld, krijgt de grootschalige cyberaanval op Europese supermarktkoelingen een geopolitiek staartje. Twee pro-Russische hackerscollectieven eisen de sabotage op die onder meer Delhaize, Carrefour en Edeka trof. Al betekent dat niet per se dat ze ook echt de daders zijn.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail