RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Delhaize
  • Onderwerpen Duurzaamheid
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Delhaize gaat voor “grootste aantal laadpalen”

icon
Food8 december, 2022

Delhaize gaat 1.800 laadpalen voor elektrische wagens installeren op de parkings van haar winkels. De supermarktketen zegt zo het grootste oplaadnetwerk binnen de retailsector te krijgen.

Nieuwe klanten aantrekken

Vanaf volgend jaar installeert Delhaize 1.800 extra snellaadpunten op de parkings van haar supermarkten. Tijdens een winkelbezoek, dat gemiddeld 35 à 40 minuten duurt, kunnen klanten hun elektrische wagen zo tot 80% volladen, redeneert de supermarktketen. Een laadpunt kan op voorhand vanop afstand gereserveerd worden, betalen gebeurt ter plaatse.

De service is er echter niet alleen voor klanten: Delhaize maakt de laadpunten voor iedereen 24/7 vrij toegankelijk, dus ook voor buurtbewoners en passanten. Het doel is te zorgen dat iedereen een elektrisch laadpunt in de buurt krijgt. “Op die manier kunnen we ook nieuwe klanten aantrekken. Mensen die anders niet bij Delhaize winkelen zullen dat nu misschien wel doen omwille van het gemak dat ze ervaren door boodschappen doen en volladen te combineren”, zegt topman Xavier Piesvaux.

Delhaize zegt met de 1.800 bijkomende laadpunten de retailer te worden met het grootste aantal laadpalen in België. Toch is het niet de keten zelf, maar partner Electra die honderd miljoen euro investeert in het project. “De ambitie van Delhaize op vlak van duurzaamheid en vermindering van CO2 uitstoot is groot”, vertelt Piesvaux. “Het gaat ‘m echter niet alleen om wat we zelf doen: we geloven dat we als retailer een belangrijke rol kunnen spelen en mensen echt kunnen stimuleren om beter te eten, beter te leven en nu ook zich duurzamer te verplaatsen.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Carrefour verkoopt 35 winkels in Frankrijk en Spanje

    Carrefour maakt de verkoop bekend van een vastgoedportefeuille van 35 winkels in Frankrijk en Spanje aan een vastgoedinvesteerder. Het gaat om een zogenaamde een sale-and-leaseback-transactie waarbij de retailer de winkels blijft uitbaten.

  • icon
    Food9 oktober, 2026
    [Filet Pur] Van moetens

    Foodretail is bepaald geen biljartwedstrijd, maar met valsspelen kom je al een heel eind en loze geruchten blijken vaker waar dan je denkt. Filet Pur ontdekt dat het al is beginnen vriezen, bovendien. Bij u nog niet?

  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?

    Details over de mogelijke verkoop van Codifrance, de Franse grossiersactiviteit van Colruyt, aan Carrefour zijn niet bekend, maar volgens een Franse nieuwsbrief zouden er ook 18 Belgische Carrefour-winkels van eigenaar wisselen. De retailer ontkent.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail