RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Delhaize
  • Onderwerpen Toeleveringsketen
  • Geografie Brussel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Delhaize viert eigen Brusselse dakmoestuin

icon
Food27 juni, 2024
Delhaize

Wist je dat Delhaize een eigen stadsmoestuin heeft? Gelegen op het dak van Delhaize Boondael in Elsene, mag die dit jaar al zeven kaarsjes uitblazen. De vruchten worden in de supermarkt er onder verkocht.

Ultrakorte keten

Delhaize viert dit jaar het zevenjarig bestaan van haar Urban Farm-project, een stadsmoestuin waar jaarlijks 2200 kilo groenten, fruit en kruiden wordt geteeld op het dak van Delhaize Boondael. In de loop van één jaar kunnen klanten er zo’n vijftig verschillende producten ontdekken. Alle producten worden een verdieping lager in de supermarkt verkocht.

De moestuin van 360 m², waarvan 250 m² beplant kan worden, is ontworpen om de biodiversiteit en bodemvruchtbaarheid te maximaliseren via voortdurende teelt, dus zonder gebruik van bakken. Het druppelsysteem zorgt voor een gecontroleerd en vooral zuinig gebruik van regenwater dat door de winkel wordt opgevangen. De serre zelf wordt alleen verwarmd als dat nodig is, terwijl insecten in plaats van chemische producten worden ingezet.

“Als voormalig winkeldirecteur heb ik dit project in 2017 zien ontstaan en ik ben er trots op dat ik deze baanbrekende winkel nu als zelfstandige uitbater kan runnen. In de bijna 7 jaar van haar bestaan heeft de reputatie van Urban Farm zich tot ver buiten de grenzen van Elsene verspreid. Veel klanten zijn erg enthousiast over dit speciale assortiment”, zegt uitbaatster Anne Lefebvre.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De stadsmoestuin produceert ook minder bekende soorten, zoals ananassalie, lavas, daubentonkool en paarse wortelen. Toch zijn vooral de erwten, aardbeien (of klein rood fruit in het algemeen), wortelen, tomaten, sperziebonen en toverbonen populair bij de klanten. Elke woensdag kunnen bezoekers van alle leeftijden zich inschrijven voor een gratis rondleiding.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food16 oktober, 2026
    Aldi voert de forcing over zondagsopeningen

    In een overleg met de vakbonden heeft Aldi vrijdag bevestigd dat het zo snel mogelijk alle winkels in België op zondagochtend wil openen. Maar een akkoord hierover lijkt nog veraf.

  • icon
    Food16 oktober, 2026
    [Filet Pur] Woensdag gehacktdag

    Je moet toch oppassen naar wie je knipoogt, tegenwoordig, en al zeker als je een slaatje tracht te slaan uit een soepje terwijl je rivaal in de puree zit. Filet Pur vraagt zich af waarom de marktleider wel vaker het randje opzoekt.

  • icon
    Food16 oktober, 2026
    Winkelrekken Delhaize en Albert Heijn raken weer gevuld

    De ondernemers van Delhaize kunnen opnieuw bestellingen plaatsen, terwijl ook de winkels van Albert Heijn weer normaal beleverd worden. Maar de webshop van Albert Heijn herstart ten vroegste volgende week.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail