RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Conflict tussen Colruyt en Mars niet van de baan

icon
Food25 januari, 2019

Een oplossing lijkt nog niet in zicht in het geschil tussen inkoopgroepering Agecore en merkfabrikant Mars. Zowel bij Colruyt als bij andere leden verdwijnen nog meer producten uit de rekken. Elders in Europa ontstaan nieuwe conflicten.

 

Boycotactie

Sinds begin december voeren de leden van Agecore een boycotactie tegen Mars, de producent van onder andere M&M’s, Pedigree, Uncle Ben’s en Whiskas. De foodretailers eisen lagere inkoopprijzen van de multinational. Bij Colruyt verdween aanvankelijk vooral dierenvoeding uit de rekken, maar recent lijkt het conflict een nieuwe fase in te gaan. Nu zijn in de winkels immers steeds meer referenties van bekende zoetwarenmerken van de fabrikant, zoals de mini-uitvoeringen van Bounty, Mars en Snickers, ‘tijdelijk onbeschikbaar’. Ook de voorraad Uncle Ben’s begint gaten te vertonen. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Wellicht raken de stocks in de distributiecentra nu uitgeput, omdat er geen bestellingen meer worden geplaatst. Mogelijk ook voert Agecore de druk nog verder op: nadat vooral de Duitse keten Edeka het voortouw leek te nemen in de boycotactie, merken Zwitserse media dat het geschil sinds begin januari ook bij supermarktketen Coop tot lege rekken leidt. Naast Colruyt, Coop en Edeka vertegenwoordigt de inkoopalliantie ook Conad (Italië), Eroski (Spanje) en Intermarché (Frankrijk). Samen zijn de leden goed voor een omzet van wel 140 miljard euro. In december viseerde Agecore ook Heineken en Red Bull, maar die disputen lijken van de baan. 

 

Intussen dreigt elders in Europa echter de spanning toe te nemen. Eurelec, de inkoopalliantie van het Franse E.Leclerc en het Duitse Rewe, rolt met de spierballen: de groepering heeft onder andere een geschil met hygiënegroep Essity, de producent van merken als Demak’up, Lotus, Okay, Tempo, Tena en Tork. Alvast in Duitsland verdwijnen nu producten uit de rekken. Volgens onze collega’s van Lebensmittel Zeitung zouden nog meer merkfabrikanten geviseerd worden.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail