RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amerikaanse plannen Lidl mogelijk bedreiging voor Delhaize?

icon
Food26 januari, 2016

De geplande intrede van Lidl in de VS zou de winkels van Food Lion (Delhaize) kunnen treffen, menen analisten van Barclays in een recent rapport. Al lijkt Delhaize goed gewapend om weerwerk te bieden.  

 

Razendsnelle expansie

De razendsnelle internationale expansie van Lidl bleef tot nu toe beperkt tot Europa. Hoewel de discounter pas in 1988 z’n eerste winkel buiten Duitsland opende, is het bedrijf nu al in 26 landen actief en vertegenwoordigt de internationale business 66% van de omzet. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Naast Duitsland zijn Frankrijk, het VK, Italië, Polen, Nederland en Spanje de belangrijkste landen voor de retailer, berekende Barclays. Zeker in het VK, Spanje en Polen is er nog flink wat groeipotentieel volgens de analisten. 

Daaraan kunnen we toevoegen dat Lidl ook in België grote expansieplannen koestert. Overigens berekende IGD recent dat Lidl in ons land in het gebroken boekjaar 2014-2015 een omzet van 1,85 miljard euro realiseerde en dat dit tegen 2017 zo’n 2,04 miljard zou zijn.

 

Potentiële dreiging

Moederbedrijf Schwarz is echter ambitieus en wil tegen 2020 met meer dan 25% groeien. Dat veronderstelt verdere expansie, ook buiten Europa. 

De beslissing van Lidl om in 2018 in de VS van start te gaan, betekent een keerpunt in de strategie van de retailer. Het hoofdkantoor bevindt zich in Virginia en wel 80 toekomstige winkellocaties zouden al geselecteerd zijn in acht staten langs de oostkust.

Dat brengt Lidl meteen op het terrein van Food Lion. Bovendien heeft ook Aldi – dat de Bottom Dollar keten van Delhaize overnam – expansieplannen langs de oostkust. De potentiële dreiging van de harddiscounters in deze regio was mogelijk één van de achterliggende motieven voor de fusie tussen Delhaize en Ahold.

 

Beperkte impact

Toch zou de impact beperkt kunnen blijven, volgens het rapport. In landen als Servië, Roemenië en België heeft Delhaize bewezen dat het stand kan houden tegen sterke prijsvechters. Dat geldt ook voor de VS, waar Food Lion betere vergelijkbare cijfers laat zien dan z’n grootste concurrent Wal-Mart. 

Bovendien verandert het koopgedrag in de VS: categorieën als vers en health & wellness zitten in de lift. Het nieuwe Food Lion concept, met als baseline “Fresh, Easy & Affordable”, is beter gewapend dan de harddiscounters om in te spelen op deze trends. Tot slot zal de fusie met Ahold tot inkoopvoordelen leiden in de VS. 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail