RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Gent heeft CRU in stadskledij

icon
Food28 september, 2016

Aan de Kouter in hartje Gent is de derde vestiging van CRU geopend. De versmarkt van Colruyt Group richt zich op het ritme van de stad met een grotere oppervlakte, aangepaste openingsuren en een ruimer aanbod ‘on the go’.

Meeneemsalades en boterhammen

Het is de eerste stadslocatie voor CRU en dat leidt tot enkele kleine aanpassingen aan het concept. Zo werden de openingsuren afgestemd op die van de omliggende winkels: van 10u tot 18u30, alle dagen, ook op feestdagen. In eethuis Cuit kun je zelfs al vanaf 8u terecht voor het ontbijt. 

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Hoewel de winkel met zijn 850 m² verkoopoppervlakte zo groot is als de vestigingen van Overijse en Wijnegem samen, is het assortiment niet groter: klanten hebben wel meer overzicht en ruimte om comfortabel te winkelen. Enkele categorieën zijn wel wat sterker ontwikkeld om in te spelen op de noden van het stadspubliek: meeneemsalades, voorverpakte boterhammen, yoghurts met huisgemaakte granola, verse sappen…

 

Lokale accenten

Verder blijven de krachtlijnen van het CRU-concept behouden: ‘de eenvoudige dingen buitengewoon goed doen’ met ter plaatse afgebakken desembrood dat 48 uur rijst, of varkensvlees van eigen kweek. Grote rijpingskasten voor rundvlees zijn een blikvanger. Opvallend is de communicatie met een knipoog, op krijtborden. Hoewel een lokaal assortiment geen doel op zich is voor CRU, is er uiteraard aandacht voor specialiteiten zoals de echte Gentse kop en waterzooi. 

 

Op korte termijn heeft CRU geen verdere openingen op het programma staan, zegt divisiemanager Jo Spiegeleer. Eerst wil de retailer leren uit de eerste drie locaties. Toch zou hij in de periode 2017-2018 graag twee tot drie bijkomende vestigingen openen: “Mijn eerste voorkeur gaat daarbij naar Vlaams-Brabant aan de westelijke kant van de ring.” 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail