RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Jumbo
  • Onderwerpen Prijsvergelijking
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Huismerken Jumbo veel goedkoper in België

icon
Food9 augustus, 2023

Jumbo is goedkoper in België dan in Nederland, blijkt uit een nieuwe prijsvergelijking. Dat geldt niet alleen voor A-merken, maar ook en vooral voor de huismerken.

Frappante verschillen

Een prijsvergelijking door radiozender Omroep Brabant in de Jumbo supermarkten in Pelt (België) en Budel (Nederland) wijst uit dat shoppers in België beduidend goedkoper uit zijn. Opvallend is vooral het verschil bij de huismerken: hoewel die allemaal uit dezelfde fabriek en hetzelfde distributiecentrum komen, zijn ze flink duurder in Nederland.

Het gaat weliswaar om een beperkte vergelijking van veertien huismerken en veertien A-merken, maar sommige verschillen zijn echt frappant. Voor een potje zout dat in Nederland 2,99 euro kost, rekent Jumbo in België slechts 89 cent. Een pak kaas van 400 gram kost in Budel 5,79 euro en in Pelt slechts 3,67 euro. Een fles 1,5 liter cola light kost in Nederland 89 cent, in België 58 cent.

Enorme prijsdruk

Bij de A-merken zijn de prijsverschillen iets kleiner, maar toch ook significant: witte bonen van Hak zijn meer dan een euro goedkoper in België, een pot Nutella van 825 gram kost 6,52 euro in Nederland en 4,09 euro in België. Overigens is zelfs een herbruikbare boodschappentas in België 25 cent goedkoper.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De verschillen zijn opmerkelijk omdat Nederland lang gold als een aantrekkelijk land voor prijsbewuste shoppers. Ze illustreren de enorme prijsdruk op de Belgische markt, waar de winkeldichtheid groter is en de internationale concurrentie heviger. Eerdere prijsvergelijkingen wezen ook al uit dat Albert Heijn voor heel wat producten goedkoper is in België.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food15 september, 2026
    Lidl zet eerste “blindelings” zelfrijdende vrachtwagen op Duitse openbare weg

    Lidl zet in Duitsland een autonome elektrische vrachtwagen zonder cabine in voor de bevoorrading van een winkel. De truck rijdt zonder chauffeur of veiligheidsoperator aan boord en kreeg daarvoor als eerste in zijn soort een vergunning van de Duitse transportautoriteit.

  • icon
    Food15 september, 2026
    Overgenomen winkels Carrefour Roemenië krijgen nieuwe, maar vertrouwd klinkende naam

    De bijna 500 winkels van Carrefour in Roemenië, die eerder dit jaar werden overgenomen door de lokale Pavăl Holding, krijgen vanaf volgend jaar allemaal een volledig nieuwe identiteit, onder de enigszins vertrouwd klinkende naam Korra.

  • icon
    Food15 september, 2026
    [In Beeld] Met Intermarché Express lanceren de Musketiers hun stadsoffensief in Brussel

    In het hartje van Brussel opent vandaag de eerste Belgische vestiging van Intermarché Express, de stadswinkelformule van de Groupement Mousquetaires. Dit nieuwe format wil zich onderscheiden met huisbereide gerechten en lage prijzen.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food17 augustus, 2026
    Hypermarkt Carrefour Burcht wordt pak kleiner
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail