RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Douwe Egberts doet dé beursgang van het jaar

icon
Food29 mei, 2020

JDE Peet’s, moederbedrijf van Douwe Egberts en Senseo, noteert vanaf vandaag op de beurs. Het bedrijf heeft bij de start al 2,25 miljard euro opgehaald, wat het meteen de grootste beursgang van dit jaar maakt.

 

Vlotter dan verwacht

De beursgang van JDE Peet’s is een groot succes: bij de start vrijdagochtend zijn ruim 22 miljoen nieuwe aandelen verkocht aan 31,50 euro. Vroegere aandeelhouders Acorn Holdings en Mondelez verkochten nog respectievelijk 39,5 miljoen en 9,7 miljoen van hun aandelen, zodat de beursintrede in totaal 2,25 miljard euro opleverde. Ondertussen, in de eerste uren na de beursopening, is het aandeel ook al meteen 10% hoger geschoten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Oorspronkelijk zou koffiebedrijf zijn beursgang pas later volgende week houden, maar het orderboekje was al zo snel vol dat de inschrijvingen vervroegd zijn stopgezet, aldus Reuters. Wat normaal weken duurt, wist de moeder van Douwe Egberts in zo’n tien dagen voor elkaar te krijgen. Het bedrijf vreesde zelf nochtans dat de coronacrisis, en de volatiliteit op de markt daardoor, roet in het eten zou strooien.

 

Krachtvoer voor strijd met Nestlé

JDE Peet’s ontstond eind vorig jaar uit een fusie tussen het Amerikaanse Peet’s Coffee en Jacobs Douwe Egberts, precies met het oog op een beursgang. Met de opbrengsten wil de op één na grootste koffiespeler ter wereld de schuldenberg van het bedrijf te lijf gaan en de groeiende concurrentie van rivaal Nestlé riposteren. De producent van Nespresso heeft immers een kwart van de markt in handen, tegenover 10% voor JDE Peet’s. 

 

Vorig jaar haalde Nestlé ook op de Belgische markt voor het eerst de bovenhand, terwijl zowel de verkoop van filterkoffie en Senseo-pads terugloopt. Ooit was het anders: halverwege de negentiende eeuw was het Nederlandse Douwe Egberts goed voor meer dan de helft van alle export van koffie en tabak uit Nederland, aldus De Tijd. Vandaag boekt de koffiereus zeven miljard euro omzet per jaar in ruim 140 landen. In 2012 bracht toenmalige eigenaar Sara Lee Douwe Egberts ook al eens naar de beurs, maar daar werd het toen snel weggeplukt door JAB Holding.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Lidl rolt Scan & Go nu ook uit in Frankrijk

    Na België en Duitsland krijgt nu ook Frankrijk de Scan & Go-functie in de Lidl Plus-app. Klanten kunnen er hun boodschappen met hun smartphone scannen en vervolgens via een aparte kassa afrekenen. Lidl zet de dienst meteen in bij elke nieuwe winkel.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail