RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nog maar vier dagen werken bij supermarktketen Morrisons

icon
Food18 januari, 2022

De Britse supermarktketen Morrisons laat medewerkers een halfjaar lang vier dagen per week werken in plaats van vijf. Dat moet beter zijn voor het welzijn en het milieu, al geldt de regeling alleen op het hoofdkantoor.

 

Productiever met dag minder

Morrisons test op zijn hoofdkantoor een flexibelere werkweek uit: zes maanden lang hoeven kantoorwerknemers voor hetzelfde loon maar vier dagen per week te werken. Wel worden ze verwacht dezelfde hoeveelheid werk te verzetten en evenveel uren te presteren. Concreet betekent het dat veel mensen voortaan shiften van negen uur zullen draaien in plaats van acht uur, met om de vier weken ook een zaterdagdienst van zes uren.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Het initiatief kadert in de 4 Day Week Global-campagne, een wereldwijde actiegroep die bedrijven en organisaties stimuleert en helpt om over te schakelen naar een vierdaagse werkweek. De test loopt in de meeste Engelstalige landen, van het Verenigd Koninkrijk over Canada tot Australië en Nieuw-Zeeland. Alleen al in Groot-Brittannië doen dertig bedrijven mee.

 

“Het idee is dat deze innovatieve nieuwe manier van werken zal betekenen dat we veel flexibeler en responsiever zijn, en we denken dat het Morrisons tot een plek zal maken waar meer mensen zullen willen werken – en blijven”, klinkt het bij de supermarktketen. Het bedrijf zag dat het dankzij thuiswerken tijdens de pandemie productiever, sneller en flexibeler geworden is.

 

Ook bij Unilever

FMCG-reus Unilever doet eveneens mee: medewerkers in Nieuw-Zeeland mochten vorig jaar tijdelijk 20% minder werken, met behoud van salaris. Eerdere proeven in IJsland waren een overweldigend succes, volgens de initiatiefnemers, en hebben ertoe geleid dat liefst 86% van de IJslandse beroepsbevolking is overgestapt op een kortere werkweek – of dat recht in de toekomst zal krijgen.

 

In IJsland bleef de productiviteit gelijk, of verbeterde die zelfs, terwijl werknemers het gevoel hadden dat ze minder stress ervaarden, hun gezondheid verbeterde en ze een beter evenwicht tussen werk en privéleven vonden. “Het kan ons als bedrijf helpen productiever te zijn. Het kan allerlei gezondheidsvoordelen opleveren. En het zet ieders welzijn op de eerste plaats”, beklemtoont ook Morrisons.

 

Een Brits onderzoek haalde nog een bijkomend voordeel aan: een kortere werkweek zou ook de CO2-uitstoot kunnen verminderen. De resultaten van de test worden gemonitord door onderzoekers van de universiteiten van Oxford, Cambridge en Boston. Deelnemende bedrijven krijgen ook training om de overschakeling te maken.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten

    Het gerecht onderzoekt mogelijke sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten die buitenlands personeel inzetten om rekken aan te vullen en de winkels schoon te maken. De betrokken winkels zijn nog niet in verdenking gesteld.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Nederlanders besteden 2,1 miljard euro per jaar aan boodschappen in Duitsland en België

    Steeds meer Nederlanders shoppen over de grens: vooral in Duitsland, ook in België. Als de Nederlandse regering straks een suikertaks invoert, zal die trend nog aan belang winnen, vreest de voedingsindustrie, want prijs is de belangrijkste aanjager van grenswinkelen.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Bayern München-coach Vincent Kompany wordt ambassadeur van Foodmaker

    Foodmaker, de Belgische producent van gezonde, verse maaltijden, gaat een partnership aan met Vincent Kompany. De coach van FC Bayern München wordt uithangbord van het merk, dat hoge groeiambities heeft in Europa.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail