RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Lotus BakeriesMondelez
  • Onderwerpen ExpansieToeleveringsketen
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Lotus Bakeries gaat ook ijsjes maken met Mondelez

icon
Food13 maart, 2025

Lotus Bakeries breidt zijn samenwerking met Mondelez verder uit naar de ijscategorie. Concreet zal Mondelez-partner Froneri, ’s werelds op een na grootste ijsproducent, vanaf 2026 Biscoff-ijs produceren en distribueren in verschillende Europese landen, met uitbreidingsplannen naar andere markten.

Biscoff-ijs de wereld rond

“De samenwerking stelt ons in staat om Biscoff sneller te laten groeien in de ijsmarkt en wereldwijd verder uit te bouwen als merk,” zegt Lotus-CEO Jan Boone. Biscoff-ijs bestaat sinds 2019, maar wordt vandaag in slechts vijf Europese landen en de VS verdeeld. Door nu samen te gaan werken met Mondelez-partner Froneri wil Lotus flink opschalen. Voor Mondelez maakt Froneri onder andere Oreo- en Toblerone-ijs.

De overeenkomst komt voort uit een bredere samenwerking tussen Lotus en Mondelez. Vorig jaar al begon Mondelez met de productie van Biscoff-koekjes in India, terwijl de koekjes ook verwerkt worden in chocoladeproducten van Milka en Cadbury. De expertise van Froneri zal zorgen voor “een verhoogde
distributie, diepgaande kennis van productontwikkeling en efficiëntie in productie en logistiek door, onder andere, lokale productie in belangrijke markten”, aldus het bedrijf.

Ondanks die groeistrategie wordt Lotus Bakeries geconfronteerd met uitdagingen. Het aandeel verloor dit jaar al 26% van zijn waarde, mede door de aankondiging van een beperkte volumegroei van maximaal 10% door capaciteitslimieten. Boone benadrukt tegenover De Tijd echter dat de onderneming vasthoudt aan een “gecontroleerde en zorgvuldige groei”, met een gestage uitbreiding van de productiecapaciteit in Lembeke, Azië en de VS.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail