RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Manipuleren fabrikanten de prijzen van voorverpakte voeding?

icon
Food31 januari, 2013

Test-Aankoop: “Verkapte prijsverhogingen”

“Fabrikanten van voorverpakte producten gebruiken een heel arsenaal aan technieken om de consument om de tuin te leiden en prijzen van producten te verhogen zonder dat de consument het opmerkt. Sommige handelaars van bulkproducten maken bovendien meer winst door de verpakking mee te wegen”, aldus Test-Aankoop.

 

“Deze strategieën worden zo onopvallend toegepast dat de meeste consumenten waarschijnlijk niet doorhebben dat ze minder waar voor hun geld krijgen.” De consumentenorganisatie identificeerde zelf een aantal producten waarvan de eenheidsprijs meer steeg dan verwacht op basis van de indexcijfers, en waarvan de prijsstijging verdoezeld werd door het nettogewicht en de verpakking aan te passen.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“In 2005 woog een reep Mars 54 gram, een Snickers 60 gram en een Twix 58 gram. In 2012 wogen diezelfde repen in een multipack respectievelijk 45, 45 en 50 gram.” Soortgelijke truken van de foor ziet de organisatie ook bij Pringles-chips, bij ontbijtgranen (onder meer van Carrefour) en bij PUR- yoghurt. De organisatie herinnert ook aan het jarenlange bedrog van de Senseo-pads, waar eind oktober vorig jaar nog veel om te doen was.

 

Fevia: “Zeer eenzijdig en vaag”

Fevia, de federatie voor de voedingsindustrie, vindt de insinuaties van Test-Aankoop te kort door de bocht. “Het is makkelijk beschuldigingen te formuleren, maar deze blijven zeer eenzijdig en vaag”, zegt Chris Moris, algemeen directeur van Fevia. “De huidige prijzen met die van 2005 gaan vergelijken is niet voor de hand liggend. Prijsstijgingen worden immers soms ook veroorzaakt door factoren waar Test-Aankoop geen rekening mee houdt, zoals een stijging van de loonkosten of grondstoffen”, aldus Moris.

 

“Dat er kleinere porties van bepaalde producten gekomen zijn heeft ook te maken met een oproep daartoe van de overheid omwille van gezondheidsredenen. Het is wel zeer makkelijk van Test-Aankoop om daar nu kritiek op te geven”, klinkt het. Ook de kritiek dat dergelijke praktijken het vergelijken van prijzen bemoeilijkt, wordt door Chris Moris gecounterd: “De overheid voerde de verplichte vermelding van de prijs per gewicht in. Op basis daarvan kan de consument perfect alle prijzen vergelijken.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail