RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Delhaize
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Minder stakingsacties bij Delhaize tijdens paasvakantie

icon
Food3 april, 2023
Shutterstock.com

Er zullen tijdens de paasvakantie minder stakingsacties plaatsvinden bij Delhaize: maandag houden nog 50 filialen de deuren gesloten, terwijl het er zaterdag 73 waren. In de distributiecentra verloopt het werk normaal.

Solidariteitsacties

Bijna vier weken na de aankondiging van het toekomstplan van Delhaize, waarbij 128 filialen zullen verkocht worden aan zelfstandige ondernemers, houden de protestacties nog steeds aan. Afgelopen zaterdag bleven 73 geïntegreerde filialen van de keten gesloten, meer dus dan de 57 stakende winkels afgelopen vrijdag. De vakbonden organiseerden solidariteitsacties in een veertigtal supermarkten.

Maandag zijn er opnieuw meer winkels open: 78 in totaal. In Vlaanderen blijven 3 van de 65 winkels gesloten, in Wallonië zijn er 25 dicht en 16 open, in Brussel staken alle 22 supermarkten al weken. De distributiecentra werken normaal.

Deurwaarders

Tijdens de paasvakantie zullen er minder acties zijn, zegt vakbond ACV Puls aan De Standaard. Afgevaardigden willen meer tijd maken voor hun gezin. Ook het loonverlies begint door te wegen voor heel wat actievoerders. Delhaize stelt zich strikter op: de keten stuurt deurwaarders naar winkels die dicht blijven hoewel er veel werkwilligen zijn.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Of er na de vakantie weer meer acties volgen, zal voor een stuk afhangen van de resultaten die de sociale bemiddelaar boekt. Delhaize houdt vast aan zijn plannen, maar zou wel willen praten over betere randvoorwaarden.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food6 november, 2026
    [Filet Pur] Wegens groot succes herhaald

    Het regent bisnummers in de FMCG-wereld, terwijl het geld door ramen en deuren vliegt. Shoppers zijn beklagenswaardige junkies, afhankelijk van gewetenloze dealers. En waarom valt Kerst elk jaar een beetje vroeger? Filet Pur duikt erin!

  • icon
    Food6 november, 2026
    Día stoot Argentinië af voor 50 miljard dollar

    Grupo Dia verkoopt zijn Argentijnse activiteiten aan Grupo De Narváez van de Argentijnse zakenman Francisco de Narváez. De verkoop maakt deel uit van een herstructureringsplan waarbij de supermarktgroep zich voortaan volledig richt op kernmarkt Spanje.

  • icon
    Food6 november, 2026
    “De beste promotie is soms géén promotie” (Simone Caljouw, Promology)

    Groei en winstgevendheid behaal je niet door meer promoties te voeren, wel met betere commerciële beslissingen. “Elk jaar doen merken precies hetzelfde. Maar welk shoppergedrag wil je beïnvloeden?”

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Colruyt Group bevestigt gesprekken met Carrefour over Franse grossier Codifrance
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail