RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Tags zondagsopening
  • Bedrijven ColruytColruyt Group
  • Geografie België
  • Personen Stefan Goethaert
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ondanks marktaandeelverlies zal Colruyt niet op zondag openen

icon
Food17 juni, 2026
© Colruyt Group

Hoewel Colruyt klanten verliest aan concurrenten die op zondag openen, bevestigt de retailer nogmaals dat de zondagsopening voorlopig geen optie is: “Niet zolang er geen gelijk speelveld komt op het gebied van verloning”.

Marktaandeel onder druk

Enkele jaren geleden bedroeg het gezamenlijke marktaandeel van Colruyt, Okay, Spar en Comarkt in België nog meer dan 30%, maar intussen is het gedaald tot 28,5%, bleek zopas uit de publicatie van de financiële resultaten. In de eerste jaarhelft bedroeg het marktaandeel nog 28,8%. De retailer verwacht overigens niet dat die erosie in het lopende boekjaar zal stoppen.

Eén van de oorzaken is de veralgemeende zondagsopening bij het merendeel van de concurrenten, die nu vaak zelfs zeven dagen op zeven geopend zijn. Dat kost Colruyt klanten en omzet. Terwijl Aldi en Lidl wél aanstalten maken om met de vakbonden in gesprek te gaan over de mogelijkheid om minstens een deel van hun winkels ook op zondag te openen, doet Colruyt dat niet.

Loonkosten wegen te zwaar door

Dat bevestigt CEO Stefan Goethaert nogmaals tegenover persagentschap Belga. “Dat gebeurt niet zolang er geen gelijk speelveld komt op het gebied van verloning”, zegt hij. Omdat Colruyt niet met franchisenemers werkt, zoals Delhaize, Carrefour of Albert Heijn, wegen de loonkosten te zwaar door.  “Het verloningsstelsel is nog gebaseerd op een situatie van tientallen jaren geleden en zou moeten worden herzien.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Op zondag openen volgens de huidige voorwaarden zou niet rendabel zijn voor de Colruyt Laagste Prijzen winkels. En rentabiliteit is belangrijker dan marktaandeel: “Voor ons is marktaandeel nooit een doelstelling op zich geweest. Wel een gevolg”, aldus de CEO.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food10 september, 2026
    Carrefour België test slimme winkelkar van Instacart

    Carrefour België gaat die de door AI aangestuurde Caper-winkelwagentjes van het Amerikaanse Instacart testen. De slimme karretjes beloven het gemak van online winkelen naar de fysieke supermarkt te brengen.

  • icon
    Food10 september, 2026
    Spar-veteraan Pim Dirckx wordt nieuwe CEO van Scapino

    Scapino haalt Pim Dirckx binnen als nieuwe CEO. De voormalige operationeel directeur van Spar Nederland neemt vanaf 14 september de dagelijkse leiding over de Nederlandse schoenen- en kledingketen. Amper twee weken na het onverwachte vertrek van Adem Doymaz is zo al een opvolger gevonden.

  • icon
    Food10 september, 2026
    [In Beeld] Delhaize lanceert streetfoodconcept in Luxemburg

    “Cravy” is de naam van het nieuwe foodserviceconcept van Delhaize, dat focust op vers bereide en kant-en-klare street food. Na een pilootvestiging in Belval volgen dit jaar nog twee Brusselse testwinkels, met het oog op een verdere uitrol.

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Algemeen10 augustus, 2026
    Flink wat nieuwkomers verwacht in Wijnegem Shopping Center
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail