RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

PepsiCo koopt Rockstar energiedrankjes

icon
Food12 maart, 2020

PepsiCo heeft een akkoord bereikt om energiedrankenproducent Rockstar over te nemen voor 3,85 miljard dollar (3,4 miljard euro). De frisdrankgigant was al verdeler van Rockstar.

 

Groeiende markt

Met de overname van Rockstar Energy Beverages wil PepsiCo zijn aanwezigheid op de groeiende energiedrankenmarkt versterken. De deal wordt normalerwijze nog in de eerste helft van dit jaar afgerond. Op dit moment steunt Pepsi’s portfolio van energiedrankjes op het merk Mountain Dew, met de varianten Kickstart, GameFuel en AMP.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De wereldwijde markt voor energiedrankjes werd in 2018 geschat op ongeveer 45 miljard euro en zal naar verwachting groeien tot ongeveer 75 miljard euro tegen 2026, schrijft The New York Post op basis van een rapport van Allied Market Research. Dat PepsiCo (en ook grote concurrent Coca Cola) sterk inzetten op die markt hoeft dan ook allerminst te verwonderen.

 

Ongebonden

PepsiCo heeft sinds 2009 een distributieovereenkomst met Rockstar in Noord-Amerika. Een jaar later werd het energiedrankje trouwens ook in België geïntroduceerd. Volgens CNBC zou dat distributiecontract de drankengigant beperkingen hebben opgelegd om zelf te innoveren in energiedrankjes of om samen te werken met andere merken. Met de overname zijn die restricties uiteraard van de baan.

 

“We hebben de afgelopen tien jaar een sterke samenwerking met PepsiCo gehad en ik ben blij die naar een hoger niveau te kunnen tillen en als één bedrijf de krachten te bundelen”, zei Russ Weiner, oprichter van Rockstar, in een verklaring. “PepsiCo deelt onze competitieve spirit en zal investeren in de verdere groei van ons merk.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Lidl rolt Scan & Go nu ook uit in Frankrijk

    Na België en Duitsland krijgt nu ook Frankrijk de Scan & Go-functie in de Lidl Plus-app. Klanten kunnen er hun boodschappen met hun smartphone scannen en vervolgens via een aparte kassa afrekenen. Lidl zet de dienst meteen in bij elke nieuwe winkel.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail