RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Prijsverhogingen stuwen omzet Danone hoger

icon
Food19 oktober, 2021

Danone heeft in het derde kwartaal zijn omzet kunnen optrekken dankzij prijsverhogingen. Net als zowat de hele sector heeft de Franse zuivelgigant te kampen met hogere grondstofkosten en het rekent die door aan de klanten.

 

“Focus op productiviteit en prijs”

Danone realiseerde de voorbije drie maanden een totale omzet van 6,2 miljard euro, een stijging met 3,8% op vergelijkbare basis. Inclusief wisselkoerseffecten en overnames namen de opbrengsten toe met 5,8%.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De groei is het gevolg van prijsstijgingen, want in totaliteit verkocht Danone eigenlijk minder. Vooral de divisie gespecialiseerde voeding stond onder druk: het volume kromp met ruim 5%. De watertak deed het met een volumegroei van 2,4% een heel stuk beter, geholpen door de afbouw van de coronamaatregelen en de toegenomen mobiliteit buitenshuis.

 

Danone verwacht dat de prijzen voor melk, ingrediënten, verpakking en transport ook in de komende maanden zullen blijven stijgen. “Zoals zowat iedereen in de sector en daarbuiten zien we over de hele linie inflatiedruk. Wat begon als een verhoogde inflatie van materiaalkosten, evolueerde naar wijdverbreide beperkingen die onze toeleveringsketen in veel delen van de wereld beïnvloedde”, zei CFO Juergen Esser. Om de impact daarvan op de bedrijfsresultaten te verminderen wil hij nog meer de focus leggen op “productiviteits- en prijsacties”.

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food29 september, 2026
    Waarom onlinemerk Pit&Pit in de winkels van Bio-Planet verschijnt

    Pit&Pit, de Belgische webshop gespecialiseerd in gezonde en natuurlijke voeding, zet stappen in de fysieke wereld met eigen rekken in vier winkels van Bio-Planet, de bioketen van Colruyt Group.

  • icon
    Food29 september, 2026
    Poetin legt nu ook de hand op Metro Rusland

    Nadat de Russische Federatie eerder al beslag legde op de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Leroy Merlin, wordt nu ook Metro Rusland onder curatele geplaatst. Daardoor heeft Metro AG geen operationele controle meer over haar dochteronderneming.

  • icon
    Food29 september, 2026
    “Carrefour betaalt 155 miljoen euro voor Franse buurtwinkeltak van Colruyt Group”

    Volgens het Franse onderzoeksmedium La Lettre staat Carrefour op het punt om Codifrance over te nemen, de dochteronderneming van Colruyt Group die buurtwinkels als Coccinelle en Coccimarket bevoorraadt.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail