RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Colruyt
  • Onderwerpen DuurzaamheidWinkelopeningen
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Primeur voor Colruyt Temse: CO2-negatieve gevelsteen

icon
Food2 december, 2024
Colruyt Temse

In Temse heropent Colruyt woensdag een supermarkt die volledig werd afgebroken en dan weer opgebouwd met gerecycleerd afbraakmateriaal. De winkelgevel is opgetrokken uit CO2-negatieve stenen, zegt de Halse retailer.

Beton neemt CO2 op

De supermarkt van Colruyt Laagste Prijzen-winkel, die woensdag heropent in Temse, werd helemaal afgebroken en opnieuw opgebouwd volgens het principe van ‘urban mining’: afbraakmateriaal werd na hoogwaardige recyclage opnieuw verwerkt in een gloednieuw en duurzaam gebouw.

Al vier jaar werkt de retailer samen met VITO (de Vlaamse Instelling voor Technologisch Onderzoek) en met Orbix (specialist in duurzame bouwmaterialen) om carbonatatie-betonblokken te creëren uit gesloopt beton.

“Dat is beton dat CO2 opneemt in plaats van uitstoot tijdens de creatie, waardoor het een CO2-negatief product wordt”, zegt Hilde Carens, projectleider duurzame bouwmaterialen bij Colruyt Group. “We hebben hiervoor het beton van onze Colruyt-winkel in Deinze, die vorig jaar afgebroken is, ingezet en hebben de blokken veelvuldig gebruikt hier in Temse, waardoor we 60 ton CO2 hebben uitgespaard.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Afval wordt waardevol materiaal

Hetzelfde proces is toegepast op de gevelstenen in Temse: dit zijn geen bakstenen, maar gecarbonateerde blokken die voor 80% uit gerecycleerde grondstoffen bestaan. Colruyt Temse is daarmee de eerste winkel met een CO2-negatieve gevelsteen.

“We hebben ook samengewerkt om voor de eerste keer in België recyclage toe te passen van cellenbeton, ook gekend als Ytong. Normaal wordt van oude cellenbeton een isolerende chape of kattenbakgruis gemaakt. Wij hebben uit het cellenbeton van Colruyt Deinze opnieuw zuivere bouwstenen gemaakt en ze in Temse gebruikt. Zo werken we actief mee om stap voor stap onze gebouwen te zien als een bibliotheek aan waardevolle materialen in plaats van afval.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Lidl rolt Scan & Go nu ook uit in Frankrijk

    Na België en Duitsland krijgt nu ook Frankrijk de Scan & Go-functie in de Lidl Plus-app. Klanten kunnen er hun boodschappen met hun smartphone scannen en vervolgens via een aparte kassa afrekenen. Lidl zet de dienst meteen in bij elke nieuwe winkel.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail