RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Maarten Reul
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Halfjaar Sligro kleurt dieprood door corona

icon
Food23 juli, 2020

Ook de Nederlandse foodgroothandel Sligro is niet ongeschonden uit de coronacrisis gekomen. De omzet voor het voorbije halfjaar ging 16,9% omlaag, terwijl de brutobedrijfswinst halveerde en er onder de nettostreep zelfs een flink verlies werd opgetekend. 

 

Onder het miljard

Vanaf half maart vielen de verkopen liefst 55% terug, zegt CEO Koen Slippens, die daar wel aan toevoegde dat de daling tegen eind juni was teruggelopen tot 35%. In het eerste kwartaal was er nog een kleine omzetgroei. Dat had zo zijn gevolgen: de omzet dook weer onder het miljard en kwam uit op 943 miljoen euro, terwijl de nettowinst van vorig jaar (13 miljoen euro) plaats maakte voor een verlies van 72 miljoen. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Erger werd vermeden door snel te schakelen, in de kosten te snijden en maximaal gebruik te maken van overheidsinitiatieven om de gevolgen van de coronacrisis te vermijden, zo klinkt het in een persbericht. Enkele langetermijninvesteringen gingen onverminderd voort, onder andere in informatica. Winkelvernieuwingen werden wel stopgezet.

 

Break-even uitgesteld

Corona had ook zo zijn gevolgen voor de Belgische tak, waarvan het break-evenpunt werd achteruitgeschoven. Daardoor voelde Sligro zich ook verplicht een waardevermindering op goodwill door te voeren, die een groot effect had op het nettoverlies. 

 

In het afgelopen halfjaar zakte de Belgische omzet van 113 miljoen naar 85 miljoen euro (-25%), doordat de leveringen aan de horeca logischerwijs bijna helemaal stil vielen. De beslissing om de winkels open te stellen voor consumenten bleek wel de goede te zijn: met name het Antwerpse filiaal tekende heel wat nieuwe klanten op. 

 

Geen dividend

Het bedrijf geeft aan te verwachten dat de herstelfase na Covid zeker een jaar zal duren, en zegt maatregelen te nemen om een tweede golf op te vangen. Om flexibel te zijn en kosten te besparen, zullen ook “eerdere keuzes in organisatiestructuur en prioriteiten worden overwegen”, klinkt het in een persbericht. 

 

Concrete prognoses voor de komende tijd durft Sligro – net als de meeste andere bedrijven – niet te maken, behalve dan dat ook in de tweede jaarhelft een achteruitgang op jaarbasis zal optekenen. Een dividend voor 2020 komt er alvast niet. 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 september, 2026
    Ahold Delhaize, Lidl en Biedronka bieden op Centraal-Europese Tesco-winkels

    Nu Tesco het continent wil verlaten om zich te concentreren op zijn thuismarkt, dagen geïnteresseerden op om de activiteiten van de Britse marktleider in Centraal-Europa over te nemen.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Fusie creëert pizzagroep van één miljard euro

    European Pizza Group, de eigenaar van pizzamerken Wagner en Buitoni, gaat fuseren met de Britse pizzaproducent Crosta Mollica. Samen vormen ze een groep met een omzet van 1 miljard euro.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Blikjes trekken Gimber uit de rode cijfers

    Gimber heeft na enkele moeilijke jaren de weg naar winst gevonden. Het Belgische merk voor gemberdrankjes snoeide in de kosten en exportmarkten, terwijl blikjes en nieuwe smaken de groei aanjagen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail