RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags Staking
  • Bedrijven AldiColruyt GroupDelhaize
  • Onderwerpen Personeelsbeleid
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Stakingen in magazijnen Aldi, Colruyt en Delhaize

icon
Food15 november, 2023

De aangekondigde stakingsdag in de distributiecentra van de supermarkten heeft impact: in verschillende magazijnen van Aldi, Colruyt en Delhaize wordt gestaakt.

Eerste stakingsdag

Hoewel de blokkades beperkt zijn, staken toch vrij veel medewerkers in de distributiecentra van de Belgische foodretailers vandaag. Dat meldt althans Steve Rosseel, nationaal secretaris van ACV Voeding en Diensten, aan de pers. De opvolging van de actiedag verschilt niettemin sterk per locatie.

Volgens Rosseel wordt in de distributiecentra van Aldi in Heusden-Zolder, Roeselare, Turnhout, Vaux-sur-Sûre en Zemst actie gevoerd. De depots van Heusden en Turnhout zouden platliggen, terwijl de vakbonden elders filterblokkades hebben opgezet. Maar dat klopt niet, zegt Aldi-woordvoerder Tine De Keersmaker: “Er zijn alleen stakingsacties in de distributiecentra in Zemst en Roeselare. Deze centra zijn bovendien (deels) operationeel. In onze overige vijf depots (Erpe-Mere, Gembloers, Vaux-sur-Sûre, Turnhout en Heusden-Zolder) verloopt het uitrijden en de toelevering normaal”, reageert de woordvoerder, die ook benadrukt dat alle supermarkten open zijn en dat klanten niet geconfronteerd zullen worden met lege rekken.

Koopkrachtpremie

Bij Colruyt Group zijn er blokkades in het magazijn van Halle. In het distributiecentrum van Colruyt Retail Partners (Spar) in Mechelen zouden personeelsvergaderingen plaatsvinden. In het vernieuwde distributiecentrum van Delhaize in Zellik staken veel medewerkers, aldus het ACV. In het depot van Ninove wordt wel gewerkt, maar vinden personeelsvergaderingen plaats.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De vakbonden kondigden vorige week vrijdag twee stakingsdagen aan: vandaag en volgende week woensdag, 22 november. Aanleiding zijn de stroeve onderhandelingen rond een koopkrachtpremie voor de foodretail. De bonden vragen een premie van 250 euro voor alle medewerker en extra overleg op bedrijfsniveau. Handelsfederatie Comeos wijst daarentegen op de historisch lage marges van de supermarktketens. De werkgevers zouden een tegemoetkoming van minder dan 150 euro voorstellen voor tweederde van de werknemers.

(Dit artikel werd op woensdag 15 november bijgewerkt met een reactie van Aldi)

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail