RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Tony’s Chocolonely blijft strijden voor leefbaar inkomen voor cacaoboeren

icon
Food5 oktober, 2021

Ondanks de fors gedaalde cacaoprijs in Ivoorkust blijft Tony’s Chocolonely de referentieprijs voor een leefbaar inkomen betalen. De ethische chocolademaker roept alle concurrenten ook op om hetzelfde te doen.

 

Daling met 18,5%

Dit oogstseizoen daalt de cacaoprijs in Ivoorkust, de grootste cacaoproducent ter wereld, met 18,5% tot 1457 dollar (1250 euro) per ton. Daardoor komen heel wat cacaoboeren in (nog zwaardere) financiële problemen en neemt de illegale kinderarbeid toe.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Tony’s Chocolonely betaalt de boeren altijd de zogenaamde Living Income Reference Price, die is vastgelegd op 2200 dollar (1900 euro) per ton. Voor het komende seizoen zal de premie die de chocolatier betaalt boven op de marktprijs dus aanzienlijk stijgen.

 

Leefbaar inkomen garanderen

“We roepen alle grote chocoladebedrijven op de referentieprijs voor een leefbaar inkomen te betalen, om boeren in staat te stellen een leefbaar inkomen te verdienen en ze daarmee te helpen om uit de armoede te geraken. We hopen dat consumenten van hun favoriete merken gaan eisen dat er dit jaar een eerlijke prijs voor cacao zal worden betaald”, zegt ‘head of impact’ Paul Schoenmakers.

 

Vorig jaar introduceerden Ghana en Ivoorkust de ‘Living Income Differential’, waardoor de cacaoprijs met 400 dollar per ton steeg. Hoewel enkele grote chocoladeproducenten publiekelijk aangaven mee te willen stappen in het verhaal, kochten ze in de praktijk net minder cacao uit die landen. Dat zorgde uiteindelijk voor aan algemene daling van de cacaoprijs. “Dit laat de gespleten persoonlijkheid van de chocolade-industrie zien. Ze zeggen zich in te zetten voor duurzaamheid en werkomstandigheden, terwijl er tegelijkertijd hard onderhandeld wordt om de cacaoprijs te verlagen”, aldus nog Schoenmakers.

 

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten

    Het gerecht onderzoekt mogelijke sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten die buitenlands personeel inzetten om rekken aan te vullen en de winkels schoon te maken. De betrokken winkels zijn nog niet in verdenking gesteld.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Nederlanders besteden 2,1 miljard euro per jaar aan boodschappen in Duitsland en België

    Steeds meer Nederlanders shoppen over de grens: vooral in Duitsland, ook in België. Als de Nederlandse regering straks een suikertaks invoert, zal die trend nog aan belang winnen, vreest de voedingsindustrie, want prijs is de belangrijkste aanjager van grenswinkelen.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Bayern München-coach Vincent Kompany wordt ambassadeur van Foodmaker

    Foodmaker, de Belgische producent van gezonde, verse maaltijden, gaat een partnership aan met Vincent Kompany. De coach van FC Bayern München wordt uithangbord van het merk, dat hoge groeiambities heeft in Europa.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail