RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Vache Bleue koopt Deense kaas om te raspen

icon
Food7 januari, 2019

Vache Bleue, de Belgische marktleider in geraspte kaas, heeft voortaan eigen kaas om te raspen: het bedrijf neemt twee fabrieken van de Deense zuivelproducent Arla Foods over. Zo hoopt het ook in Frankrijk uit te breiden.

 

Rasper zkt. kaasboer

Rasper zkt. kaasboer: het lijkt een originele twist op een beproefd format, maar met dat idee ging kaasverwerker Vache Bleue op overnamepad. De verovering is Arla Foods geworden, een grootschalige zuivelfabrikant uit Denemarken, die twee fabrieken aan de Belgen verkoopt. De overnamesom blijft onbekend, maar wel is geweten dat de omzet van Vache Bleue ineens van 65 naar 160 miljoen euro klimt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Interessant is echter vooral dat de Belgische marktleider in geraspte kaas nu ook eigen kaas heeft. Voorheen fungeerde het bedrijf enkel als verwerker: op basis van extern ingekochte zuivel maakt Vache Bleue eindproducten zoals geraspte kaas, sauzen en vinaigrettes.

 

Kaasfabriek en verpakkingsfabriek

Door de transactie krijgt Vache Bleue een eigen kaasfabriek in het Duitse Beieren en een kaasverpakkingsbedrijf in de Elzas in Frankrijk. Tegen eind maart moet de overname volledig zijn afgerond. Ook de 123 medewerkers van de twee fabrieken gaan mee over naar Vache Bleue, dat tot nu toe in totaal 125 werknemers telde.

 

Mede-eigenaar Free Vroome rekent erop dat de overname, met name van de productie-eenheid in de Elzas, de “intrede op de Franse markt aanzienlijk zal vergemakkelijken“. Het bedrijf koestert immers Franse expansie-ambities, aldus De Tijd. 

 

Vache Bleue, dat in 1927 werd opgericht, was een tijdje in Finse handen, maar werd opnieuw Belgisch na een managementbuy-out door directeurs David Parent en Free Vroome in 2012. Het bedrijf is goed voor een nettowinst van 638.000 euro in 2017, bruto rondde het dat jaar de kaap van een miljoen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail