RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Onderwerpen Managementwissel
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Voedingsfederatie Fevia vindt nieuwe CEO

icon
Food8 oktober, 2025
Ann Wurman, Fevia

Fevia, de federatie van de Belgische voedingsindustrie, heeft een opvolger beet voor Bart Buysse: op 3 november neemt Ann Wurman de leiding op over de federatie, die meer dan 750 voedingsbedrijven in België onder haar leden telt.

Belgische voedingsindustrie verder versterken

Bij het begin van de zomer ruilde Buysse zijn job als CEO van Fevia voor een positie als gedelegeerd bestuurder van zelfstandigenorganisatie Unizo. Nu heeft de voedingsfederatie een opvolger gevonden in Wurman. Zij brengt meer dan dertig jaar ervaring mee in bedrijfsvoering, communicatie en belangenbehartiging: sinds 2021 was zij directeur van Essenscia Vlaanderen, de regionale afdeling van de federatie voor chemie, kunststoffen en levenswetenschappen. Ze is ook directeur van IVP Coatings (de federatie van de Belgische coatingsindustrie) en is actief als bestuurslid in verschillende externe organisaties, zoals Technopolis, Catalisti (innovatienetwerk voor duurzame chemie) en ViTalent (het competentiecentrum voor de levenswetenschappen).

Het wordt haar missie om de Belgische voedingsindustrie verder te versterken: “Onze voedingsbedrijven staan wereldwijd bekend om hun kwaliteit, innovatie en duurzaamheid. In deze uitdagende tijden wil ik samen met de leden van Fevia, beleidsmakers en partners werken aan een toekomstgerichte en competitieve sector die tegelijk economische meerwaarde, werkgelegenheid én maatschappelijke impact blijft bieden. De passie voor voeding heb ik met de paplepel meegekregen. Het is dan ook met veel enthousiasme dat ik deze uitdaging aanga in wat zonder twijfel de lekkerste sector van ons land is.”

Ook Nathalie Guillaume, voorzitster van Fevia, kijkt uit naar de samenwerking: “Met Ann halen we een ervaren en gedreven leider in huis, die de juiste mix van strategisch inzicht, ervaring en het vermogen om bruggen te bouwen meebrengt. Ik ben ervan overtuigd dat zij onze voedingsindustrie verder zal helpen om duurzame waarde te creëren en klaar te stomen voor de uitdagingen en kansen van de toekomst.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food6 november, 2026
    [Filet Pur] Wegens groot succes herhaald

    Het regent bisnummers in de FMCG-wereld, terwijl het geld door ramen en deuren vliegt. Shoppers zijn beklagenswaardige junkies, afhankelijk van gewetenloze dealers. En waarom valt Kerst elk jaar een beetje vroeger? Filet Pur duikt erin!

  • icon
    Food6 november, 2026
    Día stoot Argentinië af voor 50 miljard dollar

    Grupo Dia verkoopt zijn Argentijnse activiteiten aan Grupo De Narváez van de Argentijnse zakenman Francisco de Narváez. De verkoop maakt deel uit van een herstructureringsplan waarbij de supermarktgroep zich voortaan volledig richt op kernmarkt Spanje.

  • icon
    Food6 november, 2026
    “De beste promotie is soms géén promotie” (Simone Caljouw, Promology)

    Groei en winstgevendheid behaal je niet door meer promoties te voeren, wel met betere commerciële beslissingen. “Elk jaar doen merken precies hetzelfde. Maar welk shoppergedrag wil je beïnvloeden?”

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Colruyt Group bevestigt gesprekken met Carrefour over Franse grossier Codifrance
  • icon
    Food12 oktober, 2026
    Colruyt Group biedt zelfscan straks in 200 winkels aan
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail