RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven La Lorraine
  • Onderwerpen PersoneelsbeleidRetailDetail HR & People Congress
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Waarom La Lorraine kiest voor een scherp werkgeversmerk

icon
Food13 mei, 2024
Tine Vandaele, La Lorraine Bakery Group

“Klaar om je mouwen op te rollen?” Met deze slagzin gaat La Lorraine Bakery Group op zoek naar honderden nieuwe collega’s die zin hebben om mee het verschil te maken. “Scherp zijn in je positionering helpt om de juiste profielen aan te trekken.”

Hoge groeiambities

Al jaren groeit La Lorraine Bakery Group – het bedrijf achter merken als La Lorraine, Panesco, Tarte à Moi, Donut Worry, Be Happy, Panos en Deliway – tussen de acht en tien procent per jaar. De komende vijf jaar wil de groep opnieuw verdubbelen. “Dit jaar alleen al zoeken we vierhonderd nieuwe collega’s op groepsniveau, waarvan honderd in België. Een enorme uitdaging”, zegt Tine Vandaele, die na elf jaar op de marketingafdeling sinds begin vorig jaar als group communication director onder andere verantwoordelijk is voor employer branding.

In de war for talent heeft talent gewonnen, weet ze: zeker na Covid maken mensen heel bewuste keuzes over waar en hoe ze willen werken. Op de werkgeversmarkt is het concurrentieveld gigantisch groot. “Onze knelpuntprofielen zijn dezelfde als die in andere bedrijven: denk aan chauffeurs of techniekers.” Daarom heeft de groep zopas een nieuwe werkgeverscampagne gelanceerd. “Onze vorige employerbrandingcampagne dateerde al van negen jaar geleden. Sindsdien is het bedrijf veranderd, net als de hele wereld. We wilden dat weer scherp stellen. Bekendheid alleen volstaat niet.”

Elke dag een verschil maken

Aan de campagne ging een grondige denkoefening vooraf: “Wie zijn we als La Lorraine Bakery Group? Wat betekent dat dan om hier te werken?” Er blijken vijf belangrijke redenen te zijn waarom mensen graag voor de groep willen (blijven) werken: de passie voor het product, het groeiverhaal, de familiale sfeer, het ondernemende karakter en de drive om beter te doen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“We hebben dat vertaald in de campagne ‘Klaar om je mouwen op te rollen?’. Die zin wordt heel vaak gebruikt om ons DNA te omschrijven. Wij zijn niet het bedrijf waar je in je kostuum in je ivoren toren zit. De focus ligt op de frontlinie, op de productievloer, de klanten. Dat is iets wat ons allemaal verbindt: of je nu chauffeur bent of grouptaxmanager… Ben je de persoon die hier de aardbeien op de taart legt, of ben je de businessdevelopmentmanager die erin slaagt om onze donuts te verkopen in Amerika? Als vijfduizend mensen elke dag een verschil maken, gaan we als groep hét verschil maken. Ook onze CEO rolt zijn mouwen op, gaat de baan op, spreekt met mensen.”

Scherpe positionering

“De gouden regel in marketing is scherp zijn in je positionering: wie ben je, en wie ben je níét? Dat helpt om de juiste profielen aan te trekken. De slogan “klaar om je mouwen op te rollen” verwijst duidelijk naar het no-nonsense, ondernemende karakter van ons bedrijf, hiermee willen we mensen aantrekken die hier passen”.

Zelf werkt ze al twaalf jaar supergraag voor het bedrijf. “Je kan hier je stempel drukken. Dit is een warm familiebedrijf, wat met zich meebrengt dat de lange termijnvisie primeert. Hier werk je voor de volgende generaties. Het schip verandert niet voortdurend van koers. Mensen kunnen zichzelf zijn en gunnen elkaar het licht in de ogen.”

Meer over de denkoefening achter de employerbrandingcampagne en de bedrijfscultuur bij La Lorraine Bakery Group vertelt Tine Vandaele op het People & HR Congress van RetailDetail, op 6 juni in Antwerpen. Die dag spreken ook onder andere Thomas Geuken van het Copenhagen Institute for Future Studies over leiderschap, Julie Van der Heyden van Delhaize over werknemersbetrokkenheid van Sophia Huybrechts van 3-DEE over het aanwerven van topprofielen. Volgende week maken we nieuwe namen bekend.

Reserveer nu je ticket tegen voordelig ‘early bird’ tarief (aanbod geldig tot 19 mei) via deze link.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail